Роман Костенко, депутат "Голосу"
Роман Костенко, депутат "Голосу" 5 канал

Депутат прокоментував перспективу скасування штрафів за порушення мовного закону

Читайте по-русски
"Слуги народу" намагаються вислужитися політично, вважає Костенко

Законопроєкти, які мають скасувати штрафи за порушення мовного закону, не будуть ухвалені Верховною Радою. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав депутат "Голосу" Роман Костенко.

На думку депутата, у законопроєктів №4638 та №4638-2, які активно підтримують "слуги" Максим Бужанський та Данило Гетьманцев, немає реальних шансів на ухвалення в парламенті.

"Давайте будемо реалістами – навіть ті, хто думає як Бужанський і Гетьманцев… навіть у них не вистачить зараз сміливості проголосувати за ці закони, відчуваючи, який вектор у нас зараз є, і якось утиснути українську мову чи скасувати штрафи", – наголосив Костенко.

"Це не проблема, ніхто нікого силою не примушує. Це більше політично вони намагаються вислужитися. Але я не думаю, що ці закони реально будуть внесені на розгляд", – зазначив політик.

"Ми безпосередньо виступаємо за те, що ці закони мають бути, і українська має бути єдиною державною мовою. Я вважаю, що це нормально, і цей закон повинен діяти – нічого такого дискримінаційного в ньому немає. Ми робимо те, що повинні робити", – сказав Костенко.

"Всі, хто хоче розмовляти російською – вони розмовляють, можуть попросити і розмовляти далі, скільки їм хочеться. Але в даний момент у нашій державі українська мова стає зброєю, яка захищає безпеку нашої держави. І ми повинні її використовувати проти Російської Федерації. Яка в цей час використовує російську мову для тиску на нашу державу", – додав він.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, депутати від фракції "Слуга народу" зареєстрували два законопроєкти, в яких пропонують скасувати штрафи за порушення закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" або відтермінувати їх.

Попередній матеріал
Без світла та транспорту: як у світі борються із наслідками негоди – сюжет
Наступний матеріал
У Чернівцях патрульні втілили мрію онкохворого хлопчика
Loading...