Антін Мухарський, письменник, актор, телеведучий
Антін Мухарський, письменник, актор, телеведучий 5 канал

"Спочатку приходить безневинний Пушкін, а потім на його "захист" – російські танки": Мухарський про необхідність українізації

Читайте по-русски
Все російське для України зараз токсичне, вважає актор

Повна українізація суспільства має стати своєрідним карантином проти загрози "русскава міра", оскільки за російською мовою і ні в чому не винними російськими класиками зазвичай слідують російські танки, аби їх "захистити". Про це в ефірі ток-шоу "Кондратюк у понеділок" на "5 каналі" сказав письменник, актор та телеведучий Антін Мухарський.

"Мені здалося, що після 14-го, 15-го, 16-го років цей пароплав рухається в правильному напрямку. Але після виборів 19-го року – нинішнього президента – я зрозумів, що знову в рубку пароплава зайшли люди, які повертають штурвал в інший бік", – зазначив він.

"Я думав, що вже з перемогою Майдану, з АТО країна повернула на курс тотальної українізації, зрозумівши, що або ми рвемо і розрубаємо всі ці канати і рушаємо в бік євроатлантичного світу, або нас уб'ють. Я називаю це карантин проти "русскава міра". Ми зараз проводимо аналогії з коронавірусом – треба ставити карантин, вдягати маски",  – пояснив шоумен.

"Так, прекрасні, можливо, Булгаков, Толстой, Достоєвський, Толстоєвський, Чехов. Вони всі прекрасні. Але спершу приходить безневинний Пушкін – "я помню чудноє мгновеньє", а потім, аби захистити Пушкіна, приходять російські танки. Тому все російське наразі для мене є токсичним абсолютно. Це зараза, яка має бути заблокована", – наголосив Мухарський

"А оскільки багато таких людей, як я, народилися в Радянському Союзі, жили, виховувалися в ньому – я зрозумів, що така програма (українізації – ред.) може бути актуальною для людей. Як я колись – і досі – проходжу певні етапи власної українізації", – додав він.

За словами Мухарського, в 89-му році після повернення зі служби в радянській армії він виголив собі чуба і почав носити значка з портретом Степана Бандери.

"Мені казали: "А чого ви російською говорите, а Бандеру носите?" А я – але ж я російськомовний, я теж люблю Україну, але по-своєму, і маю право. Потім я якось відійшов, заробляв гроші. Потім, здавалося б, українізацію закатали в асфальт – Табачники, Кучми – і раптом Майдан 2004-го року, Помаранчева революція", – розповів актор.

"Виявляється, в Україні є паралельна історія – є такий термін. Є історія, яку показують деякі канали в контексті "русскава міра", а паралельно розвивається українська історія. Яку треба висвітлювати і в контексті якої треба жити", – зазначив Мухарський.

Дивіться повний запис програми "Кондратюк у понеділок":

Нагадаємо, 13 лютого уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що уряд не має бажання розвивати державну мову, адже з початку 2020 року не затверджені безкоштовні курси з вивчення української мови і не існує державної програми розвитку української мови.

 

 

Попередній матеріал
Як віряни відзначають Стрітення Господнє – сюжет
Наступний матеріал
Вітренко, зброя та "євробляхи": про що говорили "слуги народу" на засіданні фракції
Loading...