Українська у світі
Українська у світі Shutterstock

Мовний омбудсман назвав регіон, з якого надійшло найбільше скарг

  Читайте по-русски
  У переважній більшості звернень йдеться про відсутність української версії сайтів

  Київ та Київська область з величезним відривом лідирують за кількістю скарг на порушення права отримувати інформацію і послуги державною мовою – з середини січня уповноважений із захисту державної мови отримав 276 звернень зі столичного регіону. Про це повідомила прес-служба мовного омбудсмана.

  "Найбільше звернень та скарг продовжує надходити із Києва та Київської області – 276. У східних, південних та західних областей України – незначна кількість можливих порушень (наприклад, Луганська область – 7, Миколаївська – 6, Донецька – 4, Тернопільська – 4, Херсонська, Рівненська, Івано-Франківська, Закарпатська, Хмельницька по 2 звернення)", – йдеться у повідомленні.

  В офісі омбудсмана зазначили, що всього за період з 16 січня до 11 лютого до уповноваженого звернулися 605 громадян: звернення стосувалися захисту права отримувати інформацію та послуги державною мовою, усунення перешкод та обмежень у користуванні державною мовою, а також консультацій та додаткової інформації.

  У переважній більшості звернень йшлося про відсутність української версії сайтів з надання послуг та інтернет-магазинів – 281 скарга. Ще 126 громадян поскаржилися на мовні порушення у сфері обслуговування, причому таких порушень найбільше виявили також кияни.

  "Продовжує надходити інформація щодо використання недержавної мови депутатами місцевих рад міст Миколаєва, Одеси, Дніпра, Запоріжжя та щодо можливих порушень мовного законодавства у сфері освіти", – зазначили в офісі мовного омбудсмана.

  Нагадаємо, у програмі "Рандеву з Яніною Соколовою" на "5 каналі" мовний омбудсмен Тарас Кремінь висміяв українофобів, які розповсюджують міфи, що в Україні діятимуть "мовні патрулі", які "відловлюватимуть" російськомовних.

   

  Попередній матеріал
  На Луганщині бойовики стягнули важку техніку та "Гради" – ОБСЄ
  Наступний матеріал
  Українці найбільше у світі незадоволені діями уряду щодо боротьби з коронавірусом – соцопитування
  Loading...