Українська мова
Українська мова Радіо Свобода

"Слуги народу" хочуть скасувати штрафи за порушення мовного закону

  Читайте по-русски
  Депутати вважають, що мовний закон "призведе до погіршення стану представників бізнесу"

  Депутати від фракції "Слуга народу" зареєстрували два законопроєкти, в яких пропонують скасувати штрафи за порушення закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" або відтермінувати їх. Документи №4638 і №4638-2 було опубліковано на сайті Верховної Ради.

  Законопроєктом №4638 пропонується вилучити з мовного закону пункти про накладення штрафів за його порушення. Ініціаторами виступили Максим Бужанський, Олександр Дубінський, Євген Шевченко, Олександр Качура, Данило Гетманцев і ще 32 учасника.

  Вони вважають, що введення штрафів не тільки не сприятиме "консолідації та розвиткові української нації, культурної, мовної самобутності всіх корінних народів і національних меншин", а й "призведе до погіршення стану представників малого та середнього бізнесу в Україні під час поширення коронавірусу" .

  При цьому зазначений проєкт закону передбачає надання бізнесу права оскаржувати в суді рішення уповноваженого із захисту державної мови або його представників щодо порушень закону у сфері застосування державної мови.

  Законопроєкт №4638-2 був зареєстрований Микитою Потураєвим, Євгенією Кравчук, Олександром Корнієнко, Тетяною Рябухою і Єлизаветою Богуцькою. У документі пропонується відкласти введення штрафів на 1,5 року. Своє рішення автори також доводять, зокрема, прагненням полегшити умови ведення господарської діяльності під час пандемії.

  Нагадаємо, що від 16 січня 2021 року українська мова стала мовою обслуговування споживачів у нашій країні. Також відомо, що для злісних порушників мовних законів, які після надісланої їм рекомендації і вимоги не виправили ситуацію, підготували штрафні санкції.

  Попередній матеріал
  Польща перепродасть Україні 1,2 млн доз вакцини AstraZeneca від COVID-19
  Наступний матеріал
  Відому фреску да Вінчі "Таємна вечеря" знову можна побачити на власні очі
  Loading...

  На з'їзді "Слуги народу", ймовірно, обговорять кандидатуру Вірастюка на довибори в Раду – включення

  Які ще телеканали може закрити Зеленський та щеплення поза чергою – хто у списку – "Велика політика"

  Заблоковані канали, коаліція "Слуг" і ОПЗЖ, давоські погрози Путіна – Олександр Турчинов у "Є СЕНС"

  Нардеп від "Слуги народу" вже вдруге "виграв у лотерею" мільйони гривень

  "Слуги" без Дубінського: як це вплине на монобільшість та яка ймовірність створення нової коаліції

  Засідання Ради: не розглянули план вакцинації та легалізацію зброї, але обговорили виключення Дубінського