Депутати, Верховна Рада
Депутати, Верховна Рада 5 канал

"Слуги" без Дубінського: як це вплине на монобільшість та яка ймовірність створення нової коаліції

Читайте по-русски
Наразі "Батьківщина" – єдина з фракцій, котра заявила про можливе об'єднання зі слугами

На одного менше. Уже офіційно Олександр Дубінський більше не в лавах "Слуги народу". 198 його вже колишніх однофракційників напередодні таки вирішили виставити скандаліста з фракції. Але таємним форматом голосування задоволені не всі.

"Озвучили результати, вже заздалегідь зрозумілі. У таємному голосуванні не брав участь, але позицію фракції розділяю", – сказав нардеп Качура.

Дубінського виключили і за американські санкції, і за образи в бік президента. А ще за шантаж, розповідають "слуги".

"Я проголосувала за виключення, бо вважаю неприпустимим шантажувати фракцію, президента, що інші вийдуть, ви не будете мати більшості, ви будете змушені з кимось домовлятися", – зауважила "слуга народу" Ірина Верещук.

Погрозами повести за собою групу прихильників усе і завершилося. Наближених до себе людей, яких у парламенті ще називають групою Ігоря Коломойського, Дубінський начебто закликав залишитися у фракції.

"Учора Дубінський попросив колег не робити цього навіть емоційно", – повідомив Качура.

А ті вийти і не наважаться, переконані в опозиції.

"Малоймовірно, Коломойський якщо зараз виведе своїх людей, то це не маленька кількість, але більшість із них не захоче повністю відкриватися і показувати, що вони залежні від такого токсичного олігарха", – переконує депутат "Голосу" Ярослав Юрчишин.

Якби монобільшість покинули понад 20 депутатів і "слуг народу" залишилося б менше 226, статус формальної коаліції "Слуга народу" втратила б.

"Я думаю, що люди не виходитимуть, і все буде гаразд, опануємо ситуацію, будемо її тримати під контролем", – зазначила Верещук.

Але на голоси групи Коломойського "слуги" вже не сподіваються. Важливі голосування вони і так часто ігнорують, і фракція самотужки рідко збирає необхідні 226 на табло.

"Ця монобільшість вже фактично не існує і добирає голоси – "Батьківщина", "Довіра", це всім очевидно", – запевняє народний обранець від "ЄС" Олексій Гончаренко.

Тому шукати союзників "слуги" заходилися серед тих, хто ще нещодавно був в опозиції до них. Спільну мову знайшли із... "Батьківщиною". З'ясувалося, що перемовини ведуть уже пів року. "Слуги народу" та "Батьківщина" заявили: домовляються як співпрацюватимуть. Нині шукають формат і спільні погляди.

"Коаліція, чи просто підтримка, чи спільне голосування, чи просто підтримка законопроєктів", – каже перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

Бо, як наголошують в обох фракціях, розбіжностей чимало. Не раз категорично виступали одна проти одної.

"У нас багато розбіжностей з Юлією Володимирівною ідеологічно, вона пропонує газ продавати по 3 гривні, ми пропонуємо ринок газу, вона проти продажу землі, ми за продаж землі", – розповів Олександр Корнієнко.

"Але водночас є десятки питань, які потребують спільної позиції, в тому числі нашої фракції", – переконує депутат "Батьківщини" Сергій Соболєв.

В інших фракціях прогнозують: союз "Слуги народу" та "Батьківщини" – лише розмови, і в офіційну коаліцію не переросте.

"Усі розмови про коаліції ще дуже передчасні, виглядає як бажання окремих політичних гравців здобути владу", – вважає Ярослав Железняк, представник фракції "Голос".

"Батьківщина" вже фактично в коаліції, "Батьківщина" голосувала за держбюджет, і це голосування є голосуванням коаліції, видно, хто є влада", – наголосив Олексій Гончаренко.

Наразі "Батьківщина" – єдина із фракцій, котра заявила про можливе об'єднання зі "слугами". "Європейська солідарність" та "ОПЗЖ" таку співпрацю категорично відкидають. Пропозицій не надходило і "Голосу". Остання надія "Слуги народу" – група "Довіра", яка зазвичай підкидає голоси, але офіційно увійти до коаліції групам забороняє закон.

Ірина Сисак, Микола Довгий та Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
Немає сил це терпіти – догоджають тим, хто проти української в Україні – Ніцой
Наступний матеріал
Загинув від кулі ворожого снайпера: як на Луганщині попрощалися з 26-річним Романом Дзюбенком
Loading...

Імітація політики та правління від аматорів-імітаторів – "Час Ч"

Фіаско ЗеКоманди: чи існує в Раді монобільшість

Дубінського таки виключили з фракції "Слуги народу"

Акторка серіалу Зеленського у складі робочої групи МОЗ просувала власну компанію для закупівель – ЗМІ

У понеділок Дубінського знову намагатимуться виключити з фракції – заступниця голови "Слуги народу" Кравчук

Ведучий "Євробачення" та шоумен: Зеленський призначив Скічка головою Черкаської ОДА