Лариса Ніцой, дитяча письменниця
Лариса Ніцой, дитяча письменниця 5 канал

Немає сил це терпіти – догоджають тим, хто проти української в Україні – Ніцой

Читайте по-русски
Від російської літератури українцям краще відмовитися взагалі, вважає дитяча письменниця

Закон про мову не має бути "половинчастим" і догоджати усім націям і політичним поглядам – він має бути проукраїнським. Про це в ефірі ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказала дитяча письменниця, громадська діячка Лариса Ніцой.

"У мене питання до політиків, як ви так пишете закони, що будь-хто може прийти в цю країну і зробити реванш. Закон не повинен залежати від влади і поглядів особистості. Закони мають бути прописані так, щоб вони працювали, як годинничок при будь-якій владі. А у нас закони написані так, щоб догодити і одним, і іншим. Як мовний закон", – сказала вона.

"Догоджали, догоджали тим, хто "русскій мір" в Україні утверджує, – і штрафи прибрали, і інспекцію прибрали, і дію закону про мову на три роки відстрочили. Закон набув чинності не в січні, а 16 липня 2019 року. Кожна стаття відтерміновується, а ЗНО російською чи українською – взагалі на 10 років відтермінували. Вже ну так догоджаємо... А тепер питання – кому? Догоджаємо не таким як я чи Маруся Звіробій, які утверджують в Україні український світ. Догоджають тим, хто проти української в Україні. І ці закони, вони завжди отакі "половинчасті", щоб догодити тим, хто проти України. Немає сил це терпіти", – наголосила Ніцой.

Також письменниця висловила своє ставлення до заборони в Україні деяких книжок російських письменників, зокрема Бориса Акуніна.

"З приводу Акуніна. Акунін теж не весь заборонений – заборонена тільки його "Історія", де він викладає свій імперський погляд на Україну. Усі інші книжки можна читати. Взагалі, як на мою думку, чим менше російських книжок буде в Україні – будь-яких, художніх, класиків – чим менше, тим краще. Тому що росіяни не читають українських класиків, чому ми їхніх повинні читати?" – сказала Ніцой.

"Спільне читання спільної літератури формує спільний світогляд, і тому їм треба заводити сюди російську книгу, щоб ми були з росіянами спільного світогляду. Але цього не буде вже", – пояснила Ніцой, чому певні політичні сили відстоюють російську літературу в Україні.

Дивіться повний запис програми "Країна":

Нагадаємо, Нагадаємо, від 16 січня 2021 року в ресторанах, кафе, магазинах, маршрутках та інших сферах обслуговування незалежно від форми власності надавати послуги мають українською мовою.

Попередній матеріал
РНБО запровадила санкції проти соратника Медведчука та телеканалів 112, ZIK та NewsOne
Наступний матеріал
"Слуги" без Дубінського: як це вплине на монобільшість та яка ймовірність створення нової коаліції
Loading...