Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

"Слуги" та п'ята колона Бойка і Медведчука постійно атакують "Закон про мову" – Порошенко

  Читайте по-русски
  Порошенко наголошує – ніхто не зазіхає на право українців обирати мову побутового спілкування

  Перехід сфери обслуговування на українську – це ще один вагомий крок до посилення значення державної мови. Про це на своїй сторінці у Facebook пише п’ятий Президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко.

  "Відсьогодні, згідно Закону про мову, мовою сфери обслуговування офіційно стає українська. У сфері, де досі прийнято демонстративно нехтувати правами україномовних. Тож це ще один вагомий крок до посилення ролі і значення державної мови, запрограмований нашою командою. Та не слухайте тих, хто намагається із цього природного для незалежної держави кроку зробити вселенську драму", – наголошує Порошенко.

  Він зазначає, що в Україні україномовна людина має право спілкуватися українською, а російськомовна – російською.

  "І нічого їй за це не буде. Усе інше – маніпуляції. Адже за проханням чи на вимогу клієнта надавати послуги іншою мовою, у тому числі російською, не забороняється. Так, перше слово – українське, а далі мову вибирає споживач. Клієнт завжди правий. І закон цілком ліберальний", – запевняє п’ятий Президент.

  "Попередження та штраф у разі повторного порушення чекають не на споживачів, а надавачів послуг – службовців та працівників, які вперто відмовляються обслуговати українською громадян, які, маючи на своїй стороні закон, прагнуть спілкуватися українською", – пояснює лідер "Європейської Солідарності".

  Порошенко наголошує – ніхто не зазіхає на право українців обирати мову побутового спілкування. "Наприклад, в моїй родині говорять і українською, і англійською, і російською. Не секрет, що і я сам українську опанував уже в дорослому віці", – пише п’ятий Президент.

  "Переконаний, що прийняття Закону про мову стало одним із найбільших позитивних досягнень 2014-19 років. Ми ухвалили закон, який цілком відповідає європейським стандартам та покликаний захистити українську мову, не утискуючи інші мови", – зазначає Петро Порошенко.

  "Натомість частина команди Зеленського разом з п’ятою колоною у вигляді ОПЗЖ Бойка-Медведчука постійного намагаються атакувати Закон про мову. Ми вже відбили кілька атак. Цього разу вони просувають законопроект №4528, який дозволить порушувати Закон про мову абсолютно безкарно", – застерігає лідер партії.

  Перше у цьому році пленарне засідання парламенту призначене на 26 січня. Порошенко наголошує – "Європейська Солідарність" готова знову й знову захищати державну мову.

  "Панове Слуги і "господа" з ОПЗЖ: шануйте українську, а не атакуйте!", – закликає лідер "Євросолідарності".

  Нагадаємо, від 16 січня 2021 року у ресторанах, кафе, магазинах, маршрутках та інших сферах обслуговування незалежно від форми власності надавати послуги мають українською мовою.

  Попередній матеріал
  На Донбасі минулої доби було поранено українського армійця
  Наступний матеріал
  За минулу добу коронавірус виявили у 821 киянина
  Loading...

  Для порушників мовного закону підготували штрафи: скільки і за що платитимуть підприємці

  "Уряд не має бажання розвивати державну мову": Тарас Кремінь про українізацію і національні інтереси

  Про зміни до мовного закону, тарифи на газ та VIP-вакцинацію – "Велика політика"

  "Українською, будь ласка" – чи готові заклади до обслуговування державною мовою та що про це думають українці

  Майкл Щур: "Створюйте якомога більше українського контенту, це єдиний спосіб витіснити Росію з інформаційного поля"

  Із 16 січня українська стане мовою обслуговування споживачів – кого стосуватиметься правило