Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал / Час. Підсумки тижня

З ким об'єднуватимуться "слуги народу" в разі розпаду монобільшості – сюжет

Читайте по-русски
До об'єднання зі "слугами" готова фракція "Батьківщина"

Ображений Дубінський і безпорадні "слуги". До виключення в провладній силі озвучували версію: слідом за Олександром Дубінським із фракції підуть і його однодумці – так звана група Коломойського. І під загрозою опиниться монобільшість, яка може не набрати навіть мінімальних 226 депутатів. Тоді доведеться формувати коаліцію. У "Слузі народу" вже не виключають, що таким ситуативним партнером може стати "Батьківщина". З ким можуть кооперуватися "слуги", дізнавалася кореспондентка "5 каналу".

Чи розвалить Олександр Дубінський фракцію "Слуги народу"? Вже з понеділка під куполом дискусії, бо припускають: якщо скандального нардепа з фракції таки виключать, він поведе за собою ще зо два десятки слуг.

Наближені до Олександра Дубінського, а орієнтуються на Ігоря Коломойського. Депутати з групи впливу олігарха часто саботують важливі голосування "Слуг". Нині ж у кулуарах заговорили – можуть влаштувати демарш після виключення із фракції їхнього лідера Олександра Дубінського, який втрапив під американські санкції.

"Що робити зі скандальним Дубінським, "слуги" думали весь минулий тиждень. Сумнівів додавав і ризик втратити формальну парламентську більшість", – каже народна депутатка від фракції "Європейська солідарність" Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Сьогодні "Слуга народу", маючи більше половини депутатських мандатів, а саме 246, працює на правах коаліції. Від'єднання групи Коломойського на чолі із Дубінським може скоротити число нардепів до мінімальних для більшості – 226. Але якщо фракцію покине понад 20 "слуг" – коаліції більше не існуватиме.

"Якщо навіть 15 людей вийде, то все одно буде 231 людина, і цього достатньо, щоби коаліція продовжувала працювати, якщо немає 226, тоді це створення нової коаліції, на це йде 30 днів", – розповів голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

Хто ж готовий об'єднатися зі "Слугою народу"? Одна з претенденток – нині опозиційна "Батьківщина". У грудні разом зі "слугами" голосувала за бюджет. Лідерка фракції Юлія Тимошенко, хоч не відповіла конкретно, але наголосила: заради країни піде на об'єднання.

"Єдиний вихід – об'єднання всіх політичних сил, якщо таке об'єднання президент ініціює, заради того, щоб врятувати Україну, ми братимемо в цьому участь", – зауважила голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Пробачить навіть президентську іронію. Днями Володимир Зеленський висміяв "Батьківщину", яка спершу виступала проти закону про референдум, але на другий день після ухвалення закону вирішила його ініціювати.

"Думаю, мем facepalm можна зробити офіційним логотипом цієї політичної сили і слоган: "20 років на ринку перевзувань", – казав тоді президент України Володимир Зеленський.

Тимошенко додала, що "в політиці скільки сказано образливих речей, тому якщо знайдеться мудрість, ми будемо в такому об'єднанні".

До об'єднання закликав і один із лідерів проросійської "ОПЗЖ". Але чи вступила б фракція до коаліції із "зеленими" – не коментують.

"Звертаюся до всіх партій, давайте об'єднаємося, щоб припинити цю вакханалію дилетантства", – зазначив співголова фракції "Опозиційна платформа – "За життя" Вадим Рабінович.

У коаліцію добре могла б вписатися і група "Довіра". Часто-густо, коли "слуги" не знаходять підтримки в лавах своїх, звертаються до "Довіри" по підмогу, але створювати коаліцію депутатським групам закон забороняє.

"Довіра" – це така милиця "Слуги народу", якщо "слугам" не вистачає голосів, то позафракційні допомагають. Тріщини, вони поглиблюються в монобільшості, а це призводитиме до того, що вони дедалі більше шукатимуть голосів", – впевнена Климпуш-Цинцадзе.

Чи вдасться втримати фракцію від розколу, чи шукатимуть депутатів ззовні? Спікер прогнозувати не береться.

"Давайте дочекаємося рішення фракції, подивимося, що відбуватиметься, і вже не гадатимемо на кавовій гущі, а побачимо, що буде", – підсумував Разумков.

Якщо монобільшість таки розвалиться, створенням коаліції не обійдеться. Переформатувати доведеться і Кабінет Міністрів, який міг би влаштувати нових гравців парламентської більшості.

Ірина Сисак, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Дубінський відреагував на виключення із фракції "Слуги народу"
Наступний матеріал
"В Україні є порушення авторських прав": Харчишин про вимоги до уряду і про протести митців під Верховною Радою
Loading...

У понеділок Дубінського знову намагатимуться виключити з фракції – заступниця голови "Слуги народу" Кравчук

Закон про народовладдя і референдум прийнятий на російських умовах – депутат від "ЄС"

Нардепи відреагували на доктрину окупантів "Русский Донбасс" – назвали це відвертанням уваги населення від буденних проблем

Заборона російської вакцини та компенсації за електричне опалення – що розглядала Рада в п'ятницю

Депутати проголосували за призначення премій випускникам, які складуть ЗНО щонайменше на 790 балів

Рада ухвалила законопроєкт, який спрощує реєстрацію лікарських засобів в Україні – подробиці