Валерій Харчишин
Валерій Харчишин 5 канал

"В Україні є порушення авторських прав": Харчишин про вимоги до уряду і про протести митців під Верховною Радою

Читайте по-русски
Лідер гурту "Друга ріка" розповів, чому музиканти вийшли під Верховну Раду і що вони вимагали

В Україні не взяли до уваги авторську спільноту, яка причетна до створення фонограм і записів, і яка бореться за суміжні права і роялті. Про це в ефірі ток-шоу "Кондратюк у понеділок" сказав співак і лідер гурту "Друга ріка" Валерій Харчишин.

"Коли обирали організації, які опікуються суміжними правами, то не взяли до уваги саме авторську спільноту, тобто у нас не питали, чи хочемо ми там бути, чи хочемо ми опікуватися суміжними правами. Кожен в Україні, хто створює музику, записує свої власні пісні за свої власні гроші на своїх власних студіях, або йде до когось і платить гроші за запис", – розповів він.

Валерій Харчишин заявив, що музиканти причетні до створення суміжних прав, але акція під Верховною Радою, яка відбулася 25 січня, була присвячена авторській сфері. Тобто за виконання і сповіщення авторських творів була боротьба.

"Я став генеральним директором організації колективного управління ГО "УААСП" (Українське агентство з авторських і суміжних прав, – ред.). Це авторська спільнота і організація, яка керується авторами. Саме автори вирішують, кому бути директором. В кожній країні існує така авторська організація, у якій 65-70% авторів і одна третина видавців. У нас така організація є, але нас не обрали акредитованою організацією. Тобто в кожній країні є акредитовані організації, які опікуються суміжними і авторськими правами. Ми претендували на цю акредитацію, тому що ми є членом світового товариства CISAC (Міжнародна конфедерація товариств авторів та композиторів, – ред.), у нас є доступ до міжнародних баз, у нас є більш ніж 100 угод з такими ж самими організаціями і тому ми маємо право управляти та ліцензувати західний каталог. Ми бачимо порушення і це є причиною, чому ми вийшли до Верховної Ради", – пояснив музикант.

Він зазначив, що орган, який акредитує, складається з Міністерства освіти, Міністерства економіки, представників користувачів і міжнародних організацій.

"Ми не були акредитовані, тому ми вважаємо, що були численні порушення, не взяли нашу репрезентативність. Цю акредитацію в нас ще не визнали, міжнародне товариство висловило своє глибоке занепокоєння. Зараз триває медіація і перемовини з опонентами для того, щоб об'єднатися", – підсумував Валерій Харчишин.

Нагадаємо, що 25 січня під Верховною Радою відбулася акція українських музикантів та інших митців "За права авторів, за чесні роялті!". Під стінами парламенту зібралися відомі українські виконавці гурти "Друга ріка", "ТНМК", "GO-A", Green Grey та інші.

Попередній матеріал
З ким об'єднуватимуться "слуги народу" в разі розпаду монобільшості – сюжет
Наступний матеріал
"Черговий сором": реакція соціальних мереж на інтерв'ю Зеленського
Loading...

У МЗС відреагували на масові затримання учасників акції щодо підтримки Навального

"Поверніть новий правопис": студенти вийшли на акцію протесту до будівлі ОАСК – включення

У Відні майже 10 тисяч людей вийшли на протест через карантинні обмеження

Близько 5 тисяч затриманих – як пройшов день протестів на підтримку Навального в Росії

Протести у Москві, аквадискотека в бокалі Путіна та Новоросія зникла – "Вечір з Яніною Соколовою"

Як заощадити на комуналці, утилізація COVID-відходів та чи можлива революція в Росії – "Підсумки тижня"