Жовта картка
Жовта картка football24.ua

Мовний скандал у футболі: тренер отримав жовту картку, бо попросив арбітра звертатися до нього українською – подробиці скандалу

Читайте по-русски
На інцидент відреагував мовний омбудсмен, а в УАФ розпочали перевірку

Мовний скандал на матчі Прем'єр-ліги Чемпіонату України з футболу. Тренерові клубу "Львів" показали жовту картку за прохання, щоби з ним розмовляли українською мовою. На інцидент уже відреагував мовний омбудсмен, а в Українській асоціації футболу розпочали перевірку. Подробиці дізнавався журналіст "5 каналу" Юрій Пугач.

Усього жовтих карток на матчі "Львів"-"Колос" було 6. Одну з них отримав і головний тренер Футбольного клубу "Львів" Віталій Шумський після того, як попросив резервного арбітра розмовляти з ним державною мовою.

"Я не зрозумів, що я порушив, якщо я з людиною розмовляю українською мовою, а за це мені дають жовту картку. Де в правилах таке написано, щоб за рідну мову давали жовту картку?" – розповідає Віталій Шумський, головний тренер ФК "Львів".

Таке рішення виніс головний арбітр матчу Віктор Копієвський. До нього по рації звернувся резервний арбітр Микола Кривоносов, який розцінив прохання тренера як тиск на суддю.

"Я ніколи з ним не спілкувався, це перший раз. Напевно, та людина не поважає Україну, раз вона робить такі вчинки", – каже Віталій Шумський.

Не розуміє вчинку арбітра й Андрій Столярчук, який тоді коментував матч.

"Тренерам картки дають достатньо часто, але щоб за такої причини, як цього разу, то це вперше на моїй пам'яті. Я не думав, що настільки ситуація серйозна і настільки важко арбітру перейти на українську мову", – каже футбольний коментатор Андрій Столярчук.

Та коментатор із досвідом запевняє: поки питання спілкування між гравцями на полі жодним чином не регулюється. Навіть на матчах української ліги.

"Неформальна мова спілкування у футболі – це російська мова. І цей момент не прописаний так чітко у футбольних регламентних нормах. А через те, що це випливло зараз назовні, про це зараз багато говорять, мені здається, це призведе до якогось чіткого зараз врегулювання", – переконаний коментатор Андрій Столярчук.

І на врегулювання питання і на пояснення чекає тренер клубу "Львів".

А разом із ним цього хоче і мовний омбудсмен. Він уже звернувся до голови Української асоціації футболу Андрія Павелка з проханням надати пояснення про можливу мовну дискримінацію.

"Я думаю, що це обурило не тільки професійний футбольний світ, а й кожного громадянина України, який не зрозумів, з яких причин тренер був покараний. Андрій Павелко мене запевнив, що реакція буде безпристрасною, вона буде об'єктивною і стане прикладом для інших федерацій, у який спосіб дотримуватися мовного закону", – заявив мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

З реакцією на подію не забарилися і в Асоціації футболу. Там доручили комітету з етики та чесної гри провести перевірку всіх обставин інциденту.

"Станом на сьогодні триває опитування свідків та збирання інших наявних матеріалів у цій справі з метою з'ясування всіх деталей та визначення дотримання Кодексу етики і чесної гри", – зазначив секретар комітету з етики та чесної гри Української асоціації футболу Віталій Данильченко.

Результатів перевірки чекає і мовний омбудсмен. Бо ситуацію вважає показовою. Утім штрафувати арбітрів не поспішає.

Уповноважений із захисту державної мови вирішив провести роз'яснювальну роботу і повторно надіслати футбольним клубам, а також арбітрам роз'яснення, у який спосіб мають дотримуватися мовного законодавства. 

Юрій Пугач, Марта Шикула, Микола Довгий, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
"Ні, давайте українською!": у Дніпрі школяр обурився через профорієнтацію військових російською – що відомо про скандал
Наступний матеріал
На вулиці Харкова застрелили 40-річного чоловіка: поліція вже затримала підозрюваного
Loading...

Немає сил це терпіти – догоджають тим, хто проти української в Україні – Ніцой

"Ми з українською знайшли одна одну" – історії російськомовних українців, які почали спілкуватися солов'їною

Мовний омбудсман розповів, коли українська стане обов'язковою мовою ЗНО

Цькування за мову: історії мешканців Слов’янська і Краматорська, які вирішили перейти на українську

"Готові спілкуватися українською" – як реагують на перший день роботи мовного закону в Кривому Розі

Перший день мовного закону: як реагують харків'яни та чи стало більше української у місті на сході України