Тарас Кремінь
Тарас Кремінь 5 канал

У навчальних закладах ОРДЛО повністю знищили можливість вивчати українську мову – омбудсмен

Читайте по-русски
Окрім того, з початку війни були ліквідовані всі українські інформаційні агенції

На тимчасово окупованих територіях у навчальних закладах повністю знищили можливість вивчати українську мову. Про це під час прес-конференції заявив уповноважений із захисту держаної мови Тарас Кремінь, передає "5 канал".

Навчання відбувається винятково російською. За період війни було ліквідовано й усі українські інформаційні агенції. Обмежено доступ до українських національних телеканалів та інтернет видань. За словами уповноваженого, щоби змінити ситуацію, слід звернутися до міжнародних організацій та суддів. Уже зараз почати запроваджувати санкції та відкрити кримінальні провадження щодо осіб, які викорінюють українську мову з окупованих територій.

"Крім цього, забезпечення створення онлайн-ресурсів з вивчення української мови для здобувачів освіти і дорослих, які перебувають на окупованих територіях. Розвивати систему дистанційної освіти для учнів та молоді, а також сприяти створенню якісного інформаційного пізнавального контенту українською мовою в соціальних мережах з метою поширення на тимчасово окупованих територіях", – повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Нагадаємо, за час її дії мовної статті, яка зобов'язує сферу обслуговування перейти на українську, не покарали ще жодного порушника

Попередній матеріал
З часу ухвалення мовного закону не покарали жодного порушника – омбудсмен
Наступний матеріал
У Києві водій двома ударами вбив пішохода та втік – відео
Loading...

Депутат прокоментував перспективу скасування штрафів за порушення мовного закону

"Це завжди було російське місто": у Дніпрі бариста відмовилася обслуговувати клієнтку українською мовою – відео

"Спочатку приходить безневинний Пушкін, а потім на його "захист" – російські танки": Мухарський про необхідність українізації

На Донбасі курси української користуються попитом не менше англійської – Гончаренко

Родина з Лисичанська самотужки створила вже понад 100 українськомовних мультфільмів – подробиці

Порошенко закликав читати україномовні видання та дав 10 порад, як перейти на солов'їну мову