Мультик
Мультик 5 канал

Родина з Лисичанська самотужки створила вже понад 100 українськомовних мультфільмів – подробиці

Читайте по-русски
Нині родина збирає кошти на створення більш професійного продукту

Не чекали на україномовні мультфільми, а створили їх самі. Родина з Лисичанська за 3 роки видала вже понад сотню анімаційних стрічок. До виробництва долучали і головного глядача – 7-річного сина. Студію обладнали просто вдома. Мультиплікацію створюють у вільний від роботи час. За творчим процесом родини Тученків спостерігала кореспондентка "5-го каналу" Вікторія Ковальова.

Так розпочинається недільний ранок 7-річного Максима Тученка. Разом із батьками він готує нову серію пізнавальних мультфільмів українською.

"Я озвучую мультики. Є вже такі мультики, що я сам всі озвучував. Тато казав, що треба точно сюди озвучувати. Не треба сюди чи сюди. Треба точно сюди", – розповів диктор мультфільмів Максим Тученко.

Виготовляти мультфільми батьки Максима почали кілька років тому. Спершу робили анімацію для сина, а потім вирішили, що плоди їхньої творчості стануть у пригоді й іншим батькам.

"Ми були зацікавлені, щоб син дивився українські мультики, щоб він більше любив свою країну, але зіткнулися з проблемою, що на той час не так багато в YouTube було українською. Тому ми разом почали робити свою анімацію, анімувати свої казки, робити навчальне відео", – пояснив режисер мультфільмів Сергій Тученко.

На виробництво одного мультфільму в родини йде близько тижня. У творчому доробку Тученків уже понад сотня дитячих анімацій. Олена розробляє сценарії, Сергій утілює їх у життя.

"У нас більш пізнавальні мультфільми, не казкові. Ось вивчали з дитиною фігури. Вирішили на цю тематику зробити мультик, вивчали цифри – зробили мультик. Дитина допомагала", – переконує авторка мультфільмів Олена Тученко.

Мультфільми Тученків уже показують у школах і дитсадках Лисичанська, а завдяки YouTube-каналу вони розійшлися по всьому світу. Нині родина збирає кошти на створення більш професійного продукту. Хочуть долучити до озвучки досвідчених акторів, а до створення картинки – фахових аніматорів. За собою залишають монтаж та розробку сценарію. Головна мета, зізнаються, – виховання молодшого покоління на україномовних повчальних мультиках.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Президент і "Слуга народу" не реєструють законопроєкт для покарання ексберкутівців – Закревська
Наступний матеріал
Депутати запросять генпрокурорку Венедіктову до ВР, щоб запитати про справи Майдану
Loading...