Кав'ярня у Дніпрі
Кав'ярня у Дніпрі 5 канал

Відмова баристи обслуговувати українською у Дніпрі: реакція омбудсмена та власниці кафе

Читайте по-русски
У зв'язку з конфліктом власниця шукає нову баристу

Відмовилася обслуговувати українською і назвала Дніпро російським містом. Так бариста маленької кав'ярні у Дніпрі потрапила у мовний скандал і наразила на штраф його власницю. Діалог з офіціанткою зафільмувала місцева мешканка, яка втратила чоловіка на сході та пройти повз ігнорування мовного закону не змогла. Що на свій захист кажуть у кафе, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Мешканка Дніпра Ганна Счасна показує записаний діалог із баристою в одній із дніпровських кав'ярень. Говорити українською там відмовилися навіть після прохання клієнтки. Так, бариста заявила, що не збирається вчити українську мову та краще вивчить французьку. Окрім того, назва Дніпро російським містом.

"Я увімкнула камеру після слів "что такое тістечко – я не розумію і вчити не збираюсь", – розповідає Ганна Счасна.

Ганна, до слова, втратила чоловіка у бойових діях на сході. Тож усе російське в Україні вважає ворожим. Відео з обурливою поведінкою баристи опублікувала в соцмережах, чим спричинила хвилю коментарів. Дехто навіть підтримував баристу з повною відсутністю хисту до української.

Тим часом кав'ярня несподівано припинила роботу. Зазвичай "вкусный кофе" тут продають з восьмої ранку, розповідають постійні клієнти. Однак нині кав'ярня зачинила двері без будь-яких оголошень. Усе тому, що шукають україномовних працівників – телефоном пояснила власниця закладу.

"Кав'ярня не працює, дівчинка пішла вивчати українську мову із сьогоднішнього дня. Так, є закон, тому ми шукатимемо україномовних офіціантів", – розповідає власниця кав'ярні Ірина Прудка.

Бариста порушила мовне законодавство, підтверджує уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Тим паче, на думку фахівця, професійний словниковий запас баристи – не такий уже і великий.

"Добрий день, до побачення, готівкою чи карткою ви можете розрахуватися за ті чи інші послуги", – коментує уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

А за порушення мовного законодавства законом передбачені штрафи від п'ятисот до шести тисяч восьмисот гривень. Протягом місяця, відтоді як мовний закон набрав сили, до уповноваженого з захисту державної мови у Дніпрі надійшло зо два десятки скарг. Ганна Счасна теж планує подати скаргу.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро "5 канал"

Попередній матеріал
Степанов сказав, що за умовами контрактів не можемо називати точну дату постачання вакцини – Качура
Наступний матеріал
Падіння брили снігу на дівчину у Львові: хто відповідатиме за нещасний випадок – сюжет
Loading...

На Донбасі курси української користуються попитом не менше англійської – Гончаренко

Родина з Лисичанська самотужки створила вже понад 100 українськомовних мультфільмів – подробиці

Порошенко закликав читати україномовні видання та дав 10 порад, як перейти на солов'їну мову

Мовний омбудсман назвав регіон, з якого надійшло найбільше скарг

"Слуги народу" хочуть скасувати штрафи за порушення мовного закону

"Началось, бл**ь": у супермаркеті касирка хамовито відповіла на прохання обслуговувати українською