Олександр Качура, депутат "Слуги народу"
Олександр Качура, депутат "Слуги народу" 5 канал

Степанов сказав, що за умовами контрактів не можемо називати точну дату постачання вакцини – Качура

Читайте по-русски
До кінця тижня вакцина вже буде в Україні, запевняє депутат "Слуги народу"

За умовами контрактів про постачання вакцин від коронавірусу в Україну, не можна озвучувати точну дату надходження, назву і обсяги партії препарату. Про це з посиланням на очільника МОЗ в ефірі ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказав депутат "Слуги народу" Олександр Качура.

Відповідаючи на запитання щодо конкретної дати, – коли саме вакцини надійдуть в Україну, депутат зазначив, що за словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, точної інформації немає, бо умови контрактів забороняють розголошувати точний обсяг і дату надходження препаратів.

"Коли в нас була розмова зі Степановим, він сказав, що у нас за умовами цих міжнародних контрактів не можна називати точні дати постачання, точну назву вакцини, її кількість – тому що такі умови цих договорів. Мені особисто це не подобається – така ситуація, але так є. Щоб отримати вакцину, треба грати на умовах міжнародних партнерів", – сказав Качура.

На зауваження депутата "Євросолідарності" Олексія Гончаренка про те, що Степанов уже називав конкретну дату – 15 лютого, Качура відповів, що це була орієнтовна дата.

"Нам було озвучено, що до кінця тижня ця вакцина буде вже в Україні. Вона буде розповсюджуватися по всіх регіонах. Буде вакцинуватися перша лінія – лікарі, працівники лабораторій, військовослужбовці на передовій. Потім – друга лінія: особи старшого віку і вчителі", – додав Качура.

"Хочу внести деяку точність і ясність у те, що відбуватиметься з вакцинацією. USAID провела тендер, вона визначила компанію "Фармасофт", яка буде розвозити вакцину по регіонам – у неї є спеціальні холодильники. Будуть задіяні потужності ДП "Укрвакцина" – вони можуть зберігати вакцини за -20 градусів, до 3 мільйонів доз", – пояснив він.

"Можна точно вже сказати, що готові 25 складів – вони будуть створені в кожній області. Це будуть пункти, з яких мобільні бригади щодня забиратимуть вакцину і розвозитимуть по регіонах – через особливості температурного зберігання. В районах також буде створено 490 пунктів зберігання. Вони забезпечуватимуть 2-4 тижні потреби в усіх препаратах", – уточнив Качура.

"Можна буде зареєструватися через сайт. Він почне, або вже почав працювати – я сам ще особисто не реєструвався. Але будуть сформовані списки, і можна буде стати в чергу в зручний спосіб – або прийти в мобільний пункт, або бригади будуть виїжджати вакцинувати залежно від того, яка ситуація", – додав депутат.

Дивіться повний запис програми "Країна":

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що розслідування НАБУ стосовно закупівлі китайської вакцини Sinovac за завищеними цінами руйнує довіру виробників вакцин до України.

Раніше НАБУ зареєструвало кримінальне провадження, аби перевірити, чи не було зловживань при закупівлі вакцини Sinovac Biotech за $17,85 за дозу, адже раніше ДП "Медзакупівлі" було на фінальному етапі переговорів для закупівлі вакцини по $3 за дозу.

Попередній матеріал
"Характери Гідності": у Музеї Революції Гідности презентували десять нових відео-історій
Наступний матеріал
Відмова баристи обслуговувати українською у Дніпрі: реакція омбудсмена та власниці кафе
Loading...