Олексій Гончаренко, депутат "Європейської солідарності"
Олексій Гончаренко, депутат "Європейської солідарності" 5 канал

"Брешуть" – Гончаренко про заяви урядовців, що переговори про вакцини йдуть з весни 2020-го

Читайте по-русски
За провал влади у боротьбі з коронавірусом Україна платить людськими життями і жахливою економічною ситуацією, вважає депутат

Якби переговори щодо постачання вакцин в Україну справді велися з весни минулого року, як запевняють урядовці, країна не була б на останніх місцях у Європі за темпами вакцинації. Про це в ефірі ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказав депутат "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

Депутат прокоментував заяви урядовців, що переговори стосовно постачання вакцин від COVID-19 велися мало не з весни 2020 року після початку епідемії коронавірусу в Україні.

"Брешуть. Ну, що вони розповідають – ми з колегами з першого дня порушували питання тестувань, вакцинування, кисню. Україна на передостанньому місці в Європі за кількістю тестувань на душу населення, гірше від нас тільки Албанія. Кисень – коли він був справді потрібен восени, його в багатьох місцях не було", – заявив Гончаренко.

Він навів приклад Албанії, яка, незважаючи на невисокі темпи тестування населення, вже розпочала вакцинацію, на відміну від України.

"Подивіться, сьогодні вакцинуються Алжир і Бангладеш. І Албанія тут нас уже і обійшла. Улюблений Зеленським Оман – вакцинується. Якщо подивитися на карту вакцинації Європи, є дві білі плями – це Україна і Білорусь, які не вакцинуються. Ну, з Білоруссю зрозуміло, там Лукашенко сказав, що найкращий засіб боротьби з коронавірусом – трактор, а в нас просто є Степанов і ці "майстри спорту" – Зеленський і товариші. Які не змогли забезпечити банальні речі абсолютно, щоб у нас розпочалася вакцинація", – зауважив політик.

"В Ізраїлі вакциновано дві третини населення – більше ніж 60%. В Україні – нуль. Нам спочатку Зеленський обіцяв в кінці січня. Потім казали – на початку лютого. Потім була дата 15 лютого. Сьогодні в нас вже кінець 16-го, може, на наступному тижні – в якихось незрозумілих обсягах", – сказав Гончаренко.

"Це абсолютний провал, і ціна цього провалу – це людські життя. І ціна цього провалу – жахлива економічна ситуація в Україні. І залізна завіса, яка перед українцями вже є: замість безвізу – "безвиїзд", коли ми кажемо про ЄС. І судячи з усього, він буде тривалим, адже є підозри, що людей не вакцинованих не пускатимуть в Євросоюз", – зазначив депутат.

"Це означає, що влада своє завдання провалила повністю. Зрозуміло, що колись до нас вакцина доїде. Але вже очевидно, що ми пасемо задніх, і це дуже прикро", – підсумував Гончаренко.

Своєю чергою депутатка голосу Ольга Стефанишина підтвердила, що кілька країн уже заборонили в'їзд для тих, хто не має щеплення.

"Не підозри, що не будуть пускати. Вже, наприклад, Грузія сказала, що з 1 лютого вони не пускатимуть без сертифіката вакцинації іноземних громадян. Острів Сардинія сьогодні заявив, що не пускатимуть без вакцинації. І з літа, з осені ми будемо справді в ізоляції від інших країн, тому що в нас не буде такої кількості вакцинованих", – зауважила вона.

Дивіться повний запис програми "Країна":

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що розслідування НАБУ стосовно закупівлі китайської вакцини Sinovac за завищеними цінами руйнує довіру виробників вакцин до України.

Раніше НАБУ зареєструвало кримінальне провадження, аби перевірити, чи не було зловживань при закупівлі вакцини Sinovac Biotech за $17,85 за дозу, адже раніше ДП "Медзакупівлі" було на фінальному етапі переговорів для закупівлі вакцини по $3 за дозу.

 

Попередній матеріал
В Україні почався тренінг медиків, які робитимуть щеплення проти COVID-19
Наступний матеріал
Справа Нелі Штепи: у суді підозрювана назвала обвинувачення несправедливими, а себе справжнім патріотом
Loading...