Небесна Сотня, монумент
Небесна Сотня, монумент 5 канал

"Характери Гідності": у Музеї Революції Гідности презентували десять нових відео-історій

Читайте по-русски
Взятися за цей проєкт режисерка довго не наважувалася

Дитинство, захоплення, взаємини з близькими. Напередодні роковин розстрілів Героїв Небесної Сотні у Музеї Революції Гідности презентували десять нових відео-історій. В них родичі полеглих українців розповідають про своїх героїв та ціну свободи для всіх громадян. Для кожного сюжету окремо створювали й особливий музичний супровід. Автори проєкту та родичі загиблих кажуть, що учасники революції були звичайними людьми – зі своїми проблемами, але водночас героями країни, що змінили її. Історії слухала і журналістка "5 каналу".

"Характери Гідности" – проєкт, у якому рідні Героїв Небесної Сотні діляться сокровенним про своїх близьких. Чергові десять історій презентували у Музеї Революції Гідности. Загалом авторам проєкту вдалося створити тридцять вісім таких роликів.

"Вони знову переживають ці щасливі моменти. Коли можуть повернутися в той час, якого вже не буде, вони вже не зможуть, але хоч ненадовго на кілька секунд забувають, що людини немає, і вони повертаються в ці щасливі часи", – розповідає режисерка, невістка Героя Небесної Сотні Володимира Кульчинського Дарина Кульчинська.

Режисерка довго не наважувалася взятися за цей проєкт. Як і піаніст Роман Коляда. Перед ним стояло завдання підсилити кожне слово музичним портретом.

"Є речі, про які складно говорити. Але ще складніше мовчати. Музика народилася миттєво, коли не встигаєш злякатися. Народилася і зафіксував, і віддав Дарині. Це те невелике, що ми можемо зробити для пам'яті про тих людей", – каже піаніст-композитор Роман Коляда.

Режисерка Дарина Кульчицька каже, що кожне інтерв'ю – на вагу золота. На деякі вона очікувала впродовж років. І наголошує, що цей проєкт не про статистику з полеглими майданівцями, а про життєвий шлях людини, яка жила поруч із нами.

"Хтось намагається, навпаки, продовжувати жити, не показуючи болю, хтось не плаче на людях, хтось стриматися не може", – додає Дарина Кульчицька.

Вдова Героя Небесної Сотні Володимира Бойківа Наталія Бойків зауважує: "Щоб не ідеалізували Героїв Небесної Сотні. Це були звичайні люди і з характерами, і з недоліками, водночас і зі своїм патріотизмом, що прийшли на Майдан і загинули".

Напередодні роковин розстрілів на Майдані народився і ще один відео-проєкт – "Сторожа Гідности". Це – графічні зображення та інсталяції післяреволюційного періоду та "Музичні портрети міста" піаніста Романа Коляди – в котрих він намагався передати характер визначних місць столиці, на яких відбувалися основні події революції.

"Ти маєш усвідомити це, відчути це. І коли ти відчуваєш – ти можеш максимально близько показати глядачам. Якщо ти не відчуваєш, то і глядач не відчуває", – зазначає режисерка.

Олена Рибінська, Ганна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
"Кінця цієї історії не бачу": лікарка про вакцинування проти COVID-19 і тривалість імунітету
Наступний матеріал
Степанов сказав, що за умовами контрактів не можемо називати точну дату постачання вакцини – Качура
Loading...

Чому суд заборонив розповідати українським школярам про розстріли Небесної Сотні – ток-шоу "Країна"

У столиці пройшов Марш пам’яті білоруса Михайла Жизневського

У Києві вшановують перших загиблих Героїв Небесної Сотні – включення

Увечері в Києві відбудеться акція вшанування пам'яті перших загиблих Героїв Небесної Сотні

Як у Києві відбулося вшанування пам'яті перших загиблих Героїв Небесної Сотні – сюжет

У суді почалося засідання у справі вбивства майданівця Юрія Вербицького (оновлено)