Літак
Літак Shutterstock

Як підготуватися до подорожі та що робити, якщо COVID-19 спіткав за кордоном – сюжет

Читайте по-русски
Кількість подорожей з початку року наблизилася до минулорічного рівня

Хоча процес вакцинації в Україні стартував лише минулого тижня, це аж ніяк не стримує українських мандрівників від поїздок за кордон. Туроператори кажуть, що два перші місяці року за кількістю туристів були схожі на докарантинний період 2020. При цьому досі ніхто не застрахований від перспективи захворіти під час подорожі. З українцями, які потрапили в таку ситуацію, спілкувався журналіст "5 каналу".

Позитивний тест на COVID-19 просто перед поверненням. Відпочинок на Мальдівах для родини українців незаплановано продовжився: у чоловіка виявили коронавірус. І замість повернення додому сім'я потрапила на роздільну ізоляцію з перспективою оплати з власної кишені.

"Для нас знайшли готель, знайшли дуже швидко, на іншому острові, доба проживання в готелі – це 300 доларів. Ми звернулися в страхову, так як у нас була страховка, ми вважали, що це наша безпека. Страхова сказала, що може покрити тільки 75 доларів за добу, все інше доплачуєте самі. Ми відмовилися і вимагали, щоб нам знайшли дешевше варіант", – розповідає туристка Дарина Тасаж.

Врешті страхова погодилася оплатити лише витрати чоловіка, хоча його дружина навіть із негативним тестом теж опинилася в ізоляції з незапланованими витратами. Перед відльотом родину можуть змусити здати новий тест, і хтозна, що він покаже.

Квиток на літак, роздрукований талон на посадку – і пригоди почалися. Але в нинішніх реаліях, в період карантину по всьому світу, вони не завжди можуть бути приємними. Тому готуйтеся, що замість відпочинку на морі пролежите на лікарняному ліжку в чужій країні. Ще й викладете за це чималеньку суму грошей.

У непередбачуваності поїздок у карантинний період переконалася і журналістка "5 каналу" Євгенія Китаїва. Під час відрядження до Азербайджану у неї виявили коронавірус при негативному тесті кількаденної давнини. У закритій для туристів країні всі витрати на себе взяла сторона, яка організовувала поїздку.

"Прямо посеред дороги, ми не доїхали до Баку, на трасу приїхала швидка допомога, і вже лікарі швидкої сказали, що в Євгенії Китаївої коронавірус виявили, мене забрали швидкою і привезли в лікарню в Баку", – розповідає журналістка.

Асоціація туристичних агентств радить усім українським мандрівникам ретельно готуватися до поїздок за кордон.

"Брати розширену страховку, медичну страховку, яка би покривала позитивні тести на коронавірус, які були отримані вже за кордоном. Друга рекомендація, яку ми всім надаємо, це купувати разом з пакетом, чи коли ви самі формуєте свій відпочинок, купувати страховку від невиїзду. Якщо у вас буде позитивний тест за день чи два до відльоту, то як правило вже великі штрафні санкції", – каже виконавчий директор української асоціації туристичних агентств Павло Григораш.

Ледь не сто відсотків українських мандрівників зараз купують страховку, яка покриває витрати на випадок вірусу, розповідають фахівці. Утім наполегливо радять обговорювати зі страхувальниками усі деталі угоди, щоб не було сюрпризів.

"Перед тим, як купувати поліс страхування, дуже уважно прочитати про страхову компанію, умови страхування чи договору, які обов'язково мають надати туристу перед його поїздкою. По коронавірусу, якщо це лабораторно підтверджено, просто нереально не платити", – додає голова правління страхової компанії Мирослав Бойчин.

Перспектива захворіти на чужині не зупиняє українських мандрівників. Поява вакцини лише сприятиме подорожам, кажуть туроператори.

"Очікування, в принципі, позитивні. Ми бачимо, що туристичні дестинації вакцинуються, і вакцинація іде великими темпами. Лідер у світі Ізраїль. Європа активно вакцинується, Сполучені Штати, бачимо що туризм, через вакцинацію, буде пожвавлюватися", – відзначає виконавчий директор української асоціації туристичних агентств.

Уже два перші місяці цього року за обсягами туристичного потоку відповідають аналогічному періоду 2020, кажуть турагенти. Але цього разу стрімкого зниження навесні точно не буде – за час карантину усі скучили за мандрами.

Петро Троць, Мирослав Солонар, Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
Далай-лама вакцинувався від коронавірусу – препаратом Covishield
Наступний матеріал
Не сподобалося обслуговування українською: у Миколаєві стався мовний скандал
Loading...

В ЄС переглянули список "безпечних" країн, жителям яких дозволено в'їзд

Україна розширила список країн "червоної" зони – які держави в переліку

"Совкові стереотипи продовжуються через ці "95 квартали": автор Ukraїner про привабливість України для іноземців

Завдала збитків на десятки тисяч доларів: як кішка три тижні подорожувала в контейнері з цукерками

Україна оновила карантинну мапу: до "зеленої" зони повернулася популярна серед українських туристів країна

Велика Британія заборонила в'їзд з 16 країн через новий штам коронавірусу у Бразилії