Школярі
Школярі 5 канал

На облаштування протипожежної сигналізації в усіх школах Чернівців потрібно 50 млн грн – сюжет

Читайте по-русски
На ремонт знадобиться близько шести років

Шість років та понад 50 млн грн: стільки часу та грошей потрібно на облаштування протипожежної сигналізації в усіх школах Чернівців. Тепер без неї працює кожен третій навчальний заклад. В одній зі шкіл заняття проводять навіть попри відсутність дозволу від рятувальників. У місті тепер шукають шляхи розв'язання проблеми.

Роздруковані плани евакуації, вогнегасники на стінах та пильність учителів – це весь захист у разі пожежі в цій школі на 350 учнів. Протипожежної сигналізації тут немає і ніколи не було.

"Це нас дуже хвилює, пожежна безпека найбільше нас турбує. Хотілось, аби школа була захищена від такого явища", – каже Вікторія Гуцуляк, мама учня.

Тим часом пожежі у школі траплялися. Вчителі пригадують, як 15 років тому в закладі зайнялося горище. Тоді про пожежу дізналися від перехожих. Учні тим часом сиділи за партами і не підозрювали про небезпеку.

"Ми спершу не знали про пожежу, відчули дим. Ми могли так сидіти і сидіти", – говорить Ганна Килимник, вчителька.

"Одеська будівля, одеського ліцею, і наша – ідентичні. Австрійська будівля, старе перекриття з залишками очерету на стелі та стінах, і якщо там це відбулося, де гарантія, що у мене цього не станеться", – розповідає Людвіга Цуркан, директорка школи №41.

Шостий рік поспіль директорка школи пише листи до міського управляння освіти з проханням встановити у школі протипожежну сигналізацію.

"Цього року акт готовності школи до навчального процесу ДСНС не підписала. По суті, я не маю права здійснювати навчальний процес. Де гарантія, що наступного року ДСНС не закриє нашу школу взагалі, і ми залишимося без приміщення для навчання", – продовжує Людвіга Цуркан.

Окрім відсутності протипожежної сигналізації у 41-й школі рятувальники нарахували ще 8 порушень. Половину недоліків можна виправити власними силами, розповідають у міському управління освіти. Йдеться про захаращене горище та легкозаймисті панелі поблизу розеток.

Школярі
Школярі 5 канал

"У мене багато питань до директорки, котра не зробила нічого, є речі, які не потребують ні фінансування, ні втручання управління освіти", – каже Сергій Мартинюк, начальник управління освіти міста Чернівці.

На столі в головного освітянина міста – десятки приписів від рятувальників щодо порушення пожежної безпеки у школах Чернівців. Третина з них не мають протипожежної сигналізації. Вартість одного комплекту – до 1,5 млн грн. Цього року їх планують встановити у восьми закладах. 41-ї школи в цьому переліку немає.

"Я думаю, що у 2021-2022 роках ця ситуація буде закрита", – заявляє Сергій Мартинюк.

По всій області під час перевірок рятувальники виявили понад 6 тис. порушень.

"Цього року є 14 звернень до адміністративного суду на призупинення (діяльності – ред.) деяких закладів освіти, бо там були виявлені грубі порушення", – говорить Іван Шамбра, начальник відділу запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС у Чернівецькій області.

За даними управління освіти Чернівців, на обладнання протипожежною сигналізацією всіх шкіл міста потрібно 55 млн грн.

Анатолій Никифоряк, Максим Шварцман, Чернівці, "5 канал"

Попередній матеріал
У ДБР хочуть скасувати закон про амністію учасників Майдану: що це означатиме
Наступний матеріал
На Одещині сталася пожежа в заповіднику Нижньодністровського парку – включення
Loading...

Прожектори, камери та пластилінові персонажі: як чернівецькі учні створюють анімаційні фільми

"Виходить повний суржик": повзуча русифікація, або як обходять мовний закон у Києві

Бердичівський центр позашкільної освіти втретє перемагає у рейтингу якості – у чому секрет успіху

Грип та ГРВІ в Україні: усі школи Сум закрили на карантин

Сім столичних шкіл закрили на карантин через грип і ГРВІ

"Маємо право на існування": депутати хочуть змінити статус двох шкіл у Люботині – батьки проти