Діти у центрі позашкільної освіти
Діти у центрі позашкільної освіти 5 канал

Бердичівський центр позашкільної освіти втретє перемагає у рейтингу якості – у чому секрет успіху

Читайте по-русски
Передусім потрібно любити свою справу, тоді й діти навчатимуться із задоволенням, переконані викладачі

Утретє найкращий. Бердичівський Центр позашкільної освіти імені Олександра Разумкова на Житомирщині втретє став абсолютним переможцем Всеукраїнського рейтингу якості позашкільної освіти. У закладі працюють 45 різнопланових гуртків від творчих до інноваційних. Про те, як стати найкращим в Україні позашкільним закладом, у його вихованців та педагогів дізнавалися наші колеги.
Фольклорний ансамбль "Вінець" у Центрі позашкілля відвідують близько 40 дітей різного віку. Його особливість у тому, що колектив співає давніх народних пісень.

"Ми вивчаємо тут різні пісні народні, які ми ще не знаємо, їх співали ще наші прабабусі і дідусі, можливо", – вважає Еріка Тарновська, учасниця фольклорного ансамблю.

"Мені подобається цей гурток, народні співи. В мене є бабуся, вона теж любить народні співи. Коли сяду, то теж співає мені, а я їй", – розказала ще одна учасниця, Єва Котляревська.

Для виступів своїм вихованцям керівниця колективу Лариса Куліченко підбирає старовинні вишиті сорочки та реставрує їх.

"Для мене самої це загадка, яким чином зараз діти цим цікавляться, чому, коли вони цього не чують по радіо і телебаченню. Але хочуть це співати, носити цей костюм давній. Адже в нас на дітях є костюми, яким понад сто років", – зауважує керівниця ансамблю.

В ансамблі джазового співу "Старий рояль" – водночас навчають співати і відпочивати, кажуть діти.

"Вчителі вчать, як потрібно правильно співати, і ми, я співаю гарно. Це для мене як відпочинок – співати, і це мені подобається", – розказала Маргарита Бондар, учасниця джазового ансамблю "Старий рояль".

Керівник колективу ділиться таємницею своєї роботи: передусім – любити свою справу, тоді й діти навчатимуться із задоволенням.

"Радий, що мене доля звела з цим закладом, що я попав до дітей! Починаємо розучувати розпівки, вправи, поступово розвиваємо слуховий аналіз, дикцію, кому тяжче дається – більше звертаємо уваги", – каже В'ячеслав Поплавський, керівник ансамблю джазового співу "Старий рояль".

У колективі ансамблю сучасного танцю "Шакті" вчаться танцювати близько 70 дітей різного віку. Перемоги на престижних конкурсах здобувають завдяки копіткій праці та наполегливості, як педагогів, так і дітей, – кажуть творчі керівники.

Діти у центрі позашкільної освіти
Діти у центрі позашкільної освіти 5 канал

"Їм подобається до нас ходити в гурток, бо ми розвиваємо їх у різних направленнях сучасної хореографії", – розповіла Тетяна Захарчук, керівниця ансамблю сучасного танцю.

"Тут дуже добра розтяжка, тут дуже красиво, навіть ми завжди отримуємо перші місця, завжди стараємось і нас хвалять. Колектив самий найкращий, друзі, і навіть найкращий вчитель. Тут усі добрі і дружні", – сказала Віка Ярмоленко, учасниця ансамблю сучасного танцю "Шакті".

Колектив Центру позашкілля вважає, що втретє отримати абсолютну першість серед закладів позашкільної освіти міського підпорядкування в Україні – їм допомогла віддана праця з дітьми.

Олена Боровська, директорка Центру позашкільної освіти переконана, що керівник гуртка має бути надзвичайною особистістю, закоханим у свою справу, яку він робить: "Це фанат своєї справи. Діти це прекрасно відчувають. Особистість, яка може захопити дітей, зацікавити і залишити їх біля себе. Коли дітям цікаво з педагогом, тоді буде результат, дитина буде бігти".

У Центрі позашкілля не нехтують інклюзивною освітою і планують відкривати інноваційні гуртки.

Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, Житомирська область, 5 канал

Попередній матеріал
Вода в небезпеці: у Каховському водосховищі виявили пестициди
Наступний матеріал
Смертельна риболовля на Львівщині: 4 чоловіків провалилися під лід – подробиці
Loading...