Вода
Вода 5 канал

Вода в небезпеці: у Каховському водосховищі виявили пестициди

Читайте по-русски
У місті Апостоловому радять не вживати рідину з-під крана

Концентрація пестицидів у Каховському водосховищі на Дніпропетровщині перевищує норму. Через це у місті Апостоловому зачинили всі школи та дитячі садки. Містянам радять не вживати воду з крана. Звідки ж ці пестициди потрапили у водосховище – з'ясовували журналісти "5 каналу".

У цій школі навчається майже 600 дітей. Проте нині тут порожньо. Заняття скасовані до середи включно через заборону на користування водою.

У воді, яка надходить у місто з Каховського водосховища, перевищення кількості пестицидів. Такого висновку дійшла міська комісія з надзвичайних ситуацій. Через це в Апостоловому на щонайменше три дні зачинили три школи та стільки ж дитячих садків.

"Невідомо, коли воно попало туди. Можливо, ми вже давно ту водичку п'ємо спокійнесенько. І наші діти 90% мають ті чи інші захворювання", – повідомляє Юрій Кучерешко, директор апостолівської школи №3.

Постачання води в 11-ти тисячне місто не припиняли, але вживати її небезпечно, кажуть фахівці. Тож місцева влада закликає мешканців міста не використовувати воду для приготування їжі.

"Ні якістю води не задоволені, ні тим, як її постачають. Не всі ж люди працюють. Дуже багато людей, які сидять удома. Воду виключають", – розповіла Галина Першукова, мешканка Апостолового.

"На сьогоднішній день нам не зрозуміле джерело забруднення. Було доручення голові Грушівської громади частково провести візуальне обстеження берегової лінії до насосної станції на виявлення джерела забруднення. Візуально таке джерело не знайдено", – сказав Леонід Ліпинський, заступник голови Апостолівської районної держадміністрації.

Вода
Вода 5 канал

За останні 3 дні проби води з Каховського водосховища відібрали щонайменше тричі. Спочатку лабораторні дослідження провели фахівці в Апостоловому. Коли з'ясувалося, що рівень пестицидів перевищений удвічі, повторні аналізи зробили робітники обласного лабораторного центру у Дніпрі.

"Сьогодні нашим лабораторним центром проведено дослідження проби, яка була доставлена Кривбасводопостачання. У цій пробі звичних пестицидів, про які йде мова, – немає. Тому ми продовжуємо шукати пестициди цього ж ряду, але інших найменувань", – наголошує Олександр Штепа, в. о. Директора державної установи "Дніпропетровський обласний центр МОЗ".

Наразі дослідження тривають. Та чи вдасться встановити джерело забруднення, фахівці не гарантують. Не виключають, що до забруднення водосховища міг призвести локальний витік хімічних речовин.

Олександр Фефілатьєв, Наталя Власова, Микола Нечепоренко, Дніпропетровщина, 5 канал

Попередній матеріал
Ярош розповів про спілкування із Бакановим і сказав, чому не довіряє Зеленському
Наступний матеріал
Бердичівський центр позашкільної освіти втретє перемагає у рейтингу якості – у чому секрет успіху
Loading...

Гончарук заявив, що в понад сотні міст українці заплатять менше за гарячу воду і тепло – на скільки

Нова вода в усі крани столиці: як очищують нині та коли запустять нову систему – репортаж

"Київводоканал" затвердив нові внески для мешканців багатоквартирних будинків

"Сплять одягнутими та перуть руками": на Дніпропетровщині без води та опалення залишилися 9 тисяч жителів

Кияни платитимуть за воду більше: на скільки підняли тарифи

У КМДА прокоментували прорив тепломережі в центрі Києва – що буде з водопостачанням