Північно-Кримський канал
Північно-Кримський канал Радіо Свобода

Окупаційна влада Криму заявила, що води Дніпра є російськими, тому хоче відновити водопостачання

Читайте по-русски
На такі заяви вже відреагували голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, представник президента України в Автономії Антон Кориневич та заступник чільника МінТОТ Георгій Тука

Окупаційна влада Криму хоче почати переговори з Україною щодо поновлення постачання на півострів води з материкової частини. Про це напередодні заявив Георгій Мурадов, так званий "заступник голови Ради міністрів" і "постпред Криму" при президентові Росії, передає "5 канал".

Мурадов заявив, що вода, яка тече річкою Дніпро – російська. Позаяк, наголошують окупанти, Дніпро бере свій початок на території Федерації. Тож самоназвана кримська влада має намір звернутися до влади Росії з проханням ініціювати процес переговорів. Мурадов зазначив, що в такому разі це б розв'язало чимало проблем північної частини півострова.

На такі заяви вже відреагував голова Меджлісу кримськотатарського народу. Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook закликав навіть гіпотетично не думати обговорювати тему щодо можливого постачання води до окупованого Криму – до його повної деокупації.

Нагадав, що припинення постачання дніпровської води на півострів у березні 2014 року, а також товарна блокада у вересні 2015 року, а згодом і припинення постачання електроенергії – здорожило російським окупантам щорічне утримання Криму на кілька мільярдів доларів.

Водночас Антон Кориневич, представник президента Зеленського в Автономії зауважив, що Україна має повне права перекрити технологічну споруду – канал, який розташований на українській території. А прісної води в Криму, за всіма підрахунками, вистачає для потреб населення.

Заклики окупантів до Росії "5 каналу" також прокоментували у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій.

"Для потреб цивільного населення на анексованій території АР Крим власних водних ресурсів – достатньо. Тому позиція української влади полягає в тому, що підтримку незаконних збройних формувань, які перебувають на території АР Крим, підтримку збройних сил Російської Федерації, Чорноморського флоту і таке інше, все, що перебуває на території анексованого Криму – Україна здійснювати не буде. Тому ніякого сенсу в ініціюванні цих переговорів особисто я не бачу", – зазначив заступник профільного міністра Георгій Тука.

Дивіться також: Вода, електрика, тепло: що з цього Україна постачає на окупований Донбас і хто за це платить

Попередній матеріал
Заливав у рота, поки спала: в Запоріжжі чоловік облив окропом дівчину
Наступний матеріал
Ситуація в ООС: про що звітують у Міноборони – трансляція
Loading...