Лящівка
Лящівка 5 канал

Водогін нічий – користуватися не можна: на Черкащині селяни 5 років живуть без водопостачання

Читайте по-русски
Водогін та п'ять свердловин облаштували у Лящівці ще за радянських часів коштом колгоспу

Село Лящівка на Черкащині 5 років живе без централізованого водопостачання. Водогін тут побудували ще півстоліття тому силами колгоспу, а коли його розформували, система та свердловини опинилися у приватній власності. Новий господар на баланс сільради водогін передавати відмовився. А ті без документів користуватися ним не можуть. Відтоді власник підприємства змінився, але вода в домівках так і не з'явилася.

70-річна Ніна Ващенко – самотня пенсіонерка. Вимушена носити воду самотужки з єдиної на всю вулицю криниці: "Я чіпляю спеціально 10-літрове відро, бо 12-літрове не потягну просто фізично. А там люди старі по 90 років ходять із пляшками, щоб хтось воду витяг із колодязя чи свердловини, щоб хтось дав".

Воду з криниць мешканці носять уже 5 років – відколи зникло центральне водопостачання. З повними відрами доводиться йти по сотні метрів. На все село всього декілька десятків колодязів, а пробурити свердловини – не всім по кишені.

"На день мені як мінімум по два відра – я раз шість сходжу. Це ще ж викрутити, а город піде – це поливання, це все ж пропадає. А не дай Бог пожежа в селі", – бідкається мешканка Лящівки Валентина Гусакова.

Водогін та п'ять свердловин облаштували у Лящівці ще за радянських часів коштом колгоспу. У 90-х його реорганізували і система перейшла на баланс приватного товариства з обмеженою відповідальністю "Лящівка". П'ять років тому господар вимкнув насоси без пояснення. Згодом у підприємства з'явився новий власник, але водопостачання не відновили.

Директор СТОВ "Лящівка" Анатолій Погорілий від відеозйомки відмовився. Проте не на камеру повідомив, що жодних документів на свердловини та водогін він не має, а сама система – не на балансі у підприємства.

Немає цих документів і в сільраді, бо їм у власність водогін не передавали. Суд підтвердив: користування ним незаконне. Керівництво села марно оббиває пороги чиновників району та області. Побудувати новий водогін теж не можуть.

"Щоб класти новий водогін, ми повинні знати хоча би приблизно, де там водогінна система, які там труби, нам повинен спеціаліст передати документацію технічну. А ми не можемо, в нас руки зав'язані у зв'язку з тим, що водогін нам ніхто не передавав офіційно з документацією, яка необхідна", – розводить руками сільський голова Антоніна Карасовська.

У райраді пропонують розглянути це питання на сесії. Доки водогін залишається нічийним, свердловини замулюються, а труби іржавіють, – кажуть фахівці. Тож селяни побоюються, що за кілька років увімкнути його буде неможливо з технічних причин.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Рокади, рови та вежі з камерами: на Харківщині завершують зведення "Стіни" на кордоні з РФ
Наступний матеріал
Справа Гандзюк: заступник голови Херсонської ОДА Рищук написав заяву про звільнення
Loading...

У "Київводоканалі" пояснили, як будуть знезаражувати питну воду

"Київтеплоенерго": переплати киян за тепло не врахуємо, а борги – не пробачимо

Кияни хибно зрозуміли нові правила нарахування за воду: в "Київводоканалі" пояснили, як це працюватиме

"У червні технічна вода може скінчитися": голова Херсонської ОДА розповів про стан справ з водопостачанням в окупованому Криму

В Одесі 3 райони залишилися без води через масштабну аварію на трубопроводі

Аварійна ситуація в Бердянську: у скільки місту обійдеться ремонт каналізації та як шукатимуть винних