Вода
Вода 5 канал

У Києві тестують безпечніший спосіб очищення води: що відомо про новий метод

Читайте по-русски
Водою за новою технологією очищення третина киян уже користуватиметься наприкінці літа

Пити воду з-під крана зможе третина киян уже наприкінці літа. "Київводоканал" вирішив відмовитися від традиційного методу знезараження води рідким хлором. Натомість очищуватиме її більш безпечним для здоров'я людини аналогом – діоксидом хлору.

"Запах був завжди і постійно. Цю воду неможливо не те що пити, на ній готувати не можна, я навіть боюсь нею вмиватися. Краще ходити брудним, ніж облізлим", – обурюється киянин Богдан Соколюк.

Богдан Соколюк – мешканець Святошинського району – воду з-під крана не вживає вже понад сім років. Відмовився через неприємний запах та колір. Користується лише бутильованою. 

"Набираю просто в бутлі. Раніше купував у магазині бутлі, і набирав їх. Там є точечка, якби, з живою водою. Хочу чисту воду пити", – пояснює чоловік.

Нарікає на якість води і мешканка Деснянського району. Жінка так само, як і більшість, воду додому змушена купувати.

"В мене маленька дитина, рік і три місяці, тому ми купуємо водичку в бутлях п’ятилітрових, кип’ятимо, на ній готуємо їжу. Я не можу сказати, що я відчуваю запах хлору, ні. Але вода каламутна. Я не знаю, це ознака чого, але вона сірого кольору", – пояснює киянка.

Воду у столиці і досі очищують за допомогою рідкого хлору. Так робили ще за радянських часів. Утім, серед недоліків такого методу – специфічний запах та присмак. Позбутися їх за допомогою іншої рідини – діоксиду хлору – нещодавно спробували в "Київводоканалі". Там переконані – відсоток цієї речовини у воді після очищення удвічі менший, аніж звичайного хлору.   

"До 1.2 міліграмів на дециметри кубічні, це залишковий вміст залишкового хлору у воді. Вміст діоксиду хлору – це на рівні 1 міліграма на літр", – коментує Оксана Мудрук, начальниця лабораторії Деснянської водопровідної станції.

"Активною речовиною, найімовірніше, у діоксиді хлору є не сам хлор, а кисень. Тому і сама реакція, і взаємодія з забруднювачами, і ефективність дії в діоксиді хлору вища і краща. Наші споруди стануть чистішими, це буде теж великий плюс, і мешканці не скаржитимуться на жовту воду", – запевняє Володимир Костюк, головний інженер "Київводоканалу".

Та чи стане після діоксидного знезараження вода прозорою, в Держпродспоживслужбі поки що сумніваються. Кажуть: новий реагент ще не дослідили. Натомість такий метод уже давно успішно використовують у Європі.

"Багато європейських країн. Використовують ще з 1944-го в Америці, з 58 року – в Німеччині. Найперше, вивчатимемо його вплив і дію на здоров'я людини. Якщо він безпечний, він буде дозволений до використання, як дезінфектант питної води і безпосередньо не впливатиме на стан здоров‘я людини", – каже Дмитро Бериченко, заступник начальника управління Держпродспоживслужби України.

90% води у столиці постачає компанія "Київводоканал". На одній з її станцій у Дніпровському районі вже зводять цехи, де вироблятимуть діоксид хлору та зберігатимуть реагенти. Рідиною за новою технологією очищення третина киян уже користуватиметься наприкінці літа.

Вікторія Кулик, Нонна Лактіонова, Михайло Третяк, Василь Дмитрієв, "5 канал"

Попередній матеріал
Кияни вже випробовують монетизацію субсидій: як працює нова система нарахування пільг
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – завершено
Loading...

Вимушені пити з річок: у Венесуелі почалися проблеми з питною водою

У "Київводоканалі" пояснили, як будуть знезаражувати питну воду

Астронавти знайшли на Марсі систему сухих траншей з ознаками прадавнього потоку води – фото

Вода на городах і в хатах: у Дніпрі через потепління підтопило десятки приватних господарств

"У червні технічна вода може скінчитися": голова Херсонської ОДА розповів про стан справ з водопостачанням в окупованому Криму

У Києві підвищили тарифи на воду: скільки тепер треба платити