Платіжки
Платіжки nv.ua

В одному з міст України різко зростуть тарифи на тепло і гарячу воду – подробиці

Читайте по-русски
Через підвищення тарифів харків'яни стали гірше сплачувати за послуги ЖКГ. Нині платіжки оплачує лише 70% містян

Харківські теплові мережі планують підняти тариф для населення в середньому на 22% вже з 1 травня цьогоріч. Про таке йшлося на громадських слуханнях з цього приводу напередодні, передає видання Kharkiv Today.

Гендиректор місцевих тепломереж Сергій Андрєєв повідомив, що декілька складових тарифу на тепло і гарячу воду потребують коригування.

"Втрати (підприємства – ред.) становлять 45 млн грн у зв'язку з різними термінами введення вартості газу. Ці збитки підприємства не компенсували при коригуванні тарифів з 1 січня. Тобто, з 1 травня ми повинні включити цю суму в тариф для населення", – повідомила заступник гендиректора з економічних питань Марина Магомедова.

При цьому пояснили у місцевих тепломережах і причину зростання тарифів на опалення та гарячу воду.

"Збільшення тарифів відбувається з декількох причин. Хочу відразу наголосити: ці причини не залежать від підприємства. Перше – це діюча постанова від минулого року, яка передбачає поетапне підвищення тарифів на газ. Газ становить 90% у тарифі. Якщо тарифи не змінити, то підприємство не зможе оплачувати газ. Друга складова – це ті втрати, які понесло підприємство у зв'язку з несвоєчасним введенням тарифів на газ і на тепло", – зазначив гендиректор компанії.

За словами Сергія Андрєєва, газ подорожчав з 1 листопада 2018 року, а тарифи в Харкові зросли з 1 січня – відтак тепломережі не змогли повністю розрахуватися за листопад і грудень з "Нафтогазом". Тому, каже посадовець, до нового тарифу закладені борги, які накопичилися за опалювальний сезон 2018-2019 року.

Крім того, на заплановане зростання тарифу вплинула ще низка факторів: проблема з кадрами на підприємстві, підвищення зарплат працівникам на 20%, зростання плати за землю та екологічний податок.

Водночас у компанії визнають: через підвищення тарифів харків'яни стали гірше сплачувати за послуги ЖКГ. Станом на березень розрахувалося тільки 70% споживачів.

Нагадаємо, в Києві майже на чверть зросли тарифи на гарячу воду та опалення.

Попередній матеріал
ПЦУ зареєструвало статути перших єпархій: що це означає
Наступний матеріал
Чехи почали суд над бойовиком "ДНР"
Loading...