5 канал

Кияни хибно зрозуміли нові правила нарахування за воду: в "Київводоканалі" пояснили, як це працюватиме

У "Київводоканалі" пояснюють – нову методику планують запровадити через чималу кількість боржників

Нова методика нарахування води у столиці наробила галасу серед містян. Закиди ж про те, що починаючи з лютого за комунальну послугу доведеться сплачувати за загально-будинковим лічильником, а не за власним, – спростовують у "Київводоканалі". І наголошують – зміни торкнуться передусім тих, хто не має власного лічильника на воду. Саме на їхні плечі ляже тягар сплати за використані так звані "нічийні" куби води у будинках. Валерія Павленко дізнавалася подробиці.

Лічильники холодної та гарячої води Раїса Меркотан встановила у квартирі кілька років тому. Відтоді рахує: щомісяця родина використовує три куби холодної води. Дізнавшись про нову методику розрахунку в багатоповерхівках, яку має намір запровадити "Київводоканал", жінка бідкається – сума у платіжках за комірне може зрости в рази.

"Буде більше виходити, і водою користуються всі, а ми будемо платити. І ті, хто не платить, ми будемо платити за них. І не платять ті, в кого гроші. А бідні люди йдуть і платять кожен місяць, число в число", – каже киянка.

Голова кооперативу будинку, в якому мешкає Раїса Меркотан, переконує – за новими правилами розрахунку непереливки буде тим, хто має лічильники води. Адже вони змушені будуть сплачувати різницю загального обсягу використаної води у будинку. Йдеться про боржників і тих, хто не має квартирного лічильника. Натомість використовує більше.

"З кожного будинку по 700 кубів для Водоканалу. Сьогодні це дуже великі витрати виходять. От вони і хочуть перенести на мешканців. Якщо врахувати, скільки в нас живе мешканців в будинку і скільки неврахованих цих втрат, то десь виходить, що треба буде на особу поставити до двох кубів холодної води в місяць", – розповідає голова житлово-будівельного кооперативу "Арсенал-29" Галина Задворна.

Утім на якості послуг це аж ніяк не позначиться, впевнені у столичних ОСББ.

"Вони вирішили: хто не платить, хто платить – нас це не цікавить. От є показники, є різниця, тепер розподіляємо на всіх порівну. І все. Ну це, я вважаю, таке рішення 90-х років", – каже голова ОСББ "Сонячний" Сергій Сергєєв.

Закиди містян про захмарні цифри у платіжках спростовують у "Київводоканалі". Пояснюють: весь тягар виплат за воду тепер ляже передусім на тих, хто не має квартирного лічильника. Тобто між ними пропорційно розподілятимуть загальний обсяг використаної води у будинку. Решта мешканців сплачуватиме за власними показниками.

"У мешканців, якщо в них стоять лічильники, їм взагалі нема про що турбуватися. Вони як платили по лічильникам, так і будуть платити. А от ті, хто не має лічильників і не зрозуміло, скільки ж води вони використовують, от саме їм і буде розкидувати оту різницю", – запевняє начальниця інформаційного управління ПрАТ "Київводоканал" Вікторія Яковлєва.

У "Київводоканалі" пояснюють – нову методику планують запровадити через чималу кількість боржників. Раніше ці витрати покривало підприємство.

"Вся вода, яка зайшла у будинок, повинна бути сплачена. Сплачена мешканцями, які цією водою користуються. Хто це – це мешканці, які є. По-друге, юридичні особи і так звані управителі будинку. Це або керуюча компанія або ОСББ, ЖБК", – зазначає Вікторія Яковлєва.

У підприємстві обіцяють запровадити нову методику розрахунку використаної води лише після ухвалення Кабінетом Міністрів правил надання житлово-комунальних послуг. Затвердити їх планують не раніше квітня.

Валерія Павленко, Денис Дончук, Юрій Усик, "5 канал"

Попередній матеріал
Російський суд залишив під вартою до кінця квітня ще 8 полонених українських моряків
Наступний матеріал
Магда прокоментував результати опитування українців щодо компромісу з РФ
Loading...

Долар коштуватиме 60, якщо знизять ціну на газ – Коболєв

Вода на городах і в хатах: у Дніпрі через потепління підтопило десятки приватних господарств

Платіжки на газ: донарахування за приведення обсягів до стандартних умов є незаконними – віце-прем'єр-міністр

В Україні монетизують понад 4 мільйони субсидій – Рева

"У червні технічна вода може скінчитися": голова Херсонської ОДА розповів про стан справ з водопостачанням в окупованому Криму

В Одесі 3 райони залишилися без води через масштабну аварію на трубопроводі