Незрозумілі нарахування облгазів
Незрозумілі нарахування облгазів 5 канал

"Магічні цифри" у платіжках: в Україні проведуть глобальну перевірку облгазів

"Нафтогаз" уже розписав покрокову інструкцію, що робити споживачам, в платіжках яких ціни за блакитне паливо раптово зросли

Прем'єр-міністр оголосив масштабну перевірку облгазів. Глава уряду назвав їх монополістами, які нараховують українцям "незрозумілі борги" і завищують ціни на газ. Українцям прем'єр порадив платити лише за фактично спожитий газ. Що цікаво, аналогічні тези прозвучали і з боку представників "Нафтогазу". Втім, вони і раніше звинувачували облгази в самодіяльності та самоуправстві цін у платіжках.

Харків'янин Антон Щербак прийшов відмовлятися від подальшого користування газом. Суми в платіжках вдарили по кишені через нові норми споживання: "На 200 гривень більше, ніж зазвичай платили. Написано, що з листопада-місяця рахують норму на людину по 9,8 кубів".

У харківському міськгазі пояснили – керуються судовим рішенням, яке скасувало попередні норми споживання, що були значно меншими.

"У зв'язку з чим діє постанова Кабінету Міністрів від 8 червня 1996 року №619, якою передбачено норми споживання, наприклад, для плити газової, – 9,8 метрів кубічних на людину", – каже прес-секретар ПАТ "Харківміськгаз" Марина Польшина.

Але сплачувати суми за новими і вищими нарахуваннями харків'яни не зобов'язані, визнають у міськгазі. Завищені суми до сплати мають рекомендаційний характер. Тому сплачувати за новими розрахунками Антон не збирається. І додає – йому ще й виписали борг за попередні роки. З 2015 року нарахували 4,5 тис. грн. Їх він теж не платитиме. Готовий судитися.

У "Нафтогазі" про платіжки з більшими сумами знають. Додають – постанову про старі норми споживання справді скасував суд. Але порядок перерахувань досі не встановлений. До того ж не можна їх робити заднім числом.

"Держава відповідає за наслідки і вона відшкодовує збитки, які виникли. Це ще має бути вирішено додатково, в який спосіб будуть відшкодовані збитки облгазам. Це питання, на жаль, знову перейде в суди", – пояснює заступник начальника департаменту енергоефективності НАК "Нафтогаз України" Олексій Хабатюк.

"Нафтогаз" попереджає: платіжки із завищеними цінами можуть з'явитися з іншої причини. Обл- та міськгази це пояснюють "приведенням обсягів блакитного палива до еталонних умов вимірювання", цитують у "Нафтогазі".

"Це була повна самодіяльність облгазів, це було незаконно. Бо не передбачено нормативними актами, які сьогодні діють, виставляти додаткові обсяги приведення до стандартних умов саме для побутових споживачів", – акцентує Хабатюк.

"Нафтогаз" тим часом уже розписав інструкцію, що робити споживачам, в платіжках яких ціни за блакитне паливо зросли.

5 канал

  1. Звернутися до газзбуту зі скаргою. Це має бути лист-вимога про перерахунок плати за газ.
  2. Надіслати скаргу в НКРЕКП про порушення ліцензійних умов газзбутом або облгазом.
  3. Сплатити лише справедливу ціну на газ.

"Платіть тільки за фактично спожитий газ. Платіть не більш як 8,55 грн. Все інше, то є шахрайство з боку постачальних компаній. Я це категорично заявляю", – заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

В уряді додають – факти можливого шахрайства облгазів вже готова розслідувати спеціальна група: "Їх треба вжарити по перше число, бо по-іншому не буде. Вони монополісти, вже просто сіли всім на шию і звісили ноги".

Нині 70% розподілу газу в Україні контролює "Регіональна газова компанія". Вона належить Дмитру Фірташу.

Анна Мірошниченко, Анна Брикова, Оксана Нечепоренко, "5 канал"

"Клаптик за клаптиком повернемо": церемонія відновлення газифікації у прифронтовій Авдіївці – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Раніше імпровізували: в Черкасах поліцейських вчать надавати домедичну допомогу
Наступний матеріал
Під прицілом російських ракет опинилося пів-Європи – подробиці від ГУР
Loading...

Стало відомо, на скільки поповнить бюджет зростання ціни на газ

Що здобула Україна, повністю відмовившись від російського газу – Коболєв

Зміна тарифів на транспортування газу здивує як західних партнерів, так і "Газпром" – Коболєв

Коболєв розповів, за якою ціною Україна закуповує газ в ЄС

Обіцянки з білбордів знизити ціну на газ удвічі – що стоїть за гучними словами

"Живі гроші" на рахунок: в Україні починається повна монетизація субсидій