Споживання газу
Споживання газу Depositphotos

Підвищення ціни на газ: політичне чи економічне рішення уряду

Україна піднімає вартість газу – МВФ дає гроші. Цей сценарій минулого тижня таки став реальністю. Міжнародний валютний фонд і Кабмін домовилися щодо наступних траншів макрофінансової підтримки

Сума макрофінансової підтримки – майже 4 мільярда доларів. Доступ до них протягом 14 місяців підтвердив Міжнародний валютний фонд. Україна зобов'язалася підвищити ціни на газ для населення в бік ринковості. Таким чином, вже з 1 листопада для населення газ дорожчає на 23,5%.

Це підвищення прогнозували ще півтора року тому. Але ризик втрати електоральних симпатій постійно відсував важке рішення. Парадоксально, але уряд пішов на нього просто на початку президентської кампанії і за рік до виборів в парламент, віддавши карти в руки популістам. І ці карти вже розігрують. Тепер цікаво, чи буде здатна держава пояснити своїм громадянам, як будуть захищені найбідніші верстви і чому саме ринкова ціна на газ прибере з ринку шанс для корупційних оборудок. А ще в уряді пояснюють, ринкова ціна дорожча за ту, яку нині платитимуть споживачі. Щонайменше на 30%. Державний монополіст "Нафтогаз" наполягає – підвищення цін недостатнє. Уряд ухвалив політичне рішення.

Володимир Гройсман, прем'єр-міністр:

Ми розпочинали перемовини з того, щоб вирівняти ціни на 60%. Підвищити від наявної ціни на 60%. Але внаслідок наших перемовин і компромісу, ми знайшли інший підхід, і ціни з 1 листопада на газ зростуть лише на 23,5%. Наголошую на тому, що ми повністю забезпечимо підтримкою, субсидіями, ті родини, які дійсно її потребують.

Юрій Вітренко, директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України":

З економічної точки зору можна і потрібно було ухвалити більш оптимальне рішення. Але уряд напевно краще розбирається в політичній ситуації. Політика – це мистецтво можливого. Напевно, тому і ухвалено таке рішення.

Попередній матеріал
Ціни на газ та нові умови постачання газу для населення – брифінг "Нафтогазу" (відео)
Наступний матеріал
Повний залп за 20 секунд: ЗСУ отримали партію потужних реактивних систем "Ураган" – відео
Loading...

"Уряд допоможе": Гройсман пообіцяв гарячу воду для киян до кінця тижня

Ціни на газ та нові умови постачання газу для населення – брифінг "Нафтогазу" (відео)

"Було два варіанти": Гройсман розповів, як підвищували ціну на газ для населення

Парубій: Підвищення ціни на газ для населення – рішення непопулярне, але неминуче

Позачергове засідання Кабміну – трансляція

5 канал - трансляція наживо