Володимир Гройсман
Володимир Гройсман Урядовий портал

"Було два варіанти": Гройсман розповів, як підвищували ціну на газ для населення

Це підвищення стало однією з умов продовження співпраці з партнерами, зазначив глава уряду

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розповів, як уряд підвищував ціну на природний газ для населення.

За його словами, це підвищення стало однією з умов продовження співпраці з партнерами, передусім Міжнародним валютним фондом. Але це підвищення стало значно меншим за первинні вимоги, наголосив він в ефірі телеканалу "Україна".

"У мене було два варіанти: або домовитися про мінімальне зростання цін на газ і продовжити співпрацю, або увійти в дефолт. Це банкрутство країни. Заощадження громадян знеціняться, буде галопуюча інфляція. Цього неможливо було допустити", – цитує слова Гройсмана з інтерв’ю прес-служба Кабінету Міністрів.

При цьому голова уряду наголосив, що програма субсидій – адресної допомоги від держави – розширена. У травні цього року уряд дещо посилив контроль за субсидіантами – виключно з метою викрити шахраїв, сказав прем’єр. "Зараз є електронний реєстр субсидій, – сказав Гройсман. – Ми спокійно компенсуємо людям витрати".

Він наголосив, що уряд України вважає необхідним продовжувати співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями, щоб забезпечити політику виплати боргів і знизити навантаження на бюджет, а не нарощувати запозичення.

"Ми працюємо з фінансовими ринками світу, аби віддати кредити, які на нас поклали минулі уряди протягом 2005–2013 років. Зараз ми щороку платимо 5 мільярдів доларів на обслуговування (взятого тоді) боргу", – сказав Володимир Гройсман.

Як повідомляв 5.UA, ціна на газ для населення зросте з 1 листопада. Відповідне рішення урядовці ухвалили на засідання у п'ятницю. Уже наступного місяця за 1 кубометр палива потрібно буде платити 8 гривень 56 копійок.

Попередній матеріал
Українські нескорені вибороли два "золота" на Invictus Games у Сіднеї
Наступний матеріал
Прес-конференція потерпілих – родин Небесної Сотні, їхніх адвокатів та ГПУ – завершено

"Уряд допоможе": Гройсман пообіцяв гарячу воду для киян до кінця тижня

Парубій: Підвищення ціни на газ для населення – рішення непопулярне, але неминуче

У "Нафтогазі" підвищення ціни на газ назвали політичним рішенням – подробиці

МВФ та Україна домовилися про нову програму кредитування Stand-By: що це означає

Позачергове засідання Кабміну – трансляція

Кабмін сприятиме розслідуванню теракту в окупованій Керчі