tsn.ua

МВФ та Україна домовилися про нову програму кредитування Stand-By: що це означає

  Обсяг нової програми – 3,9 млрд доларів США

  Міжнародний валютний фонд і Кабмін України дійшли згоди щодо запровадження нової програми кредитування української економіки Stand-By. Про це йдеться в офіційній заяві, оприлюдненій МВФ у п'ятницю, повідомляє "Укрінформ".

  "Представники МВФ і українська влада досягли домовленості в рамках економічної політики щодо запровадження нової 14-місячної угоди Stand-By (SBA). Нова SBA замінить програму розширеного фінансування (EFF), затверджену в березні 2015 року, яка мала завершитися в березні 2019 року", – повідомили в прес-службі Фонді.

  При цьому уточнюється обсяг нової програми – він становить 2,8 млрд SDR, що дорівнює 3,9 млрд доларів США.

  Як наголосили в МВФ, ця нова програма кредитування забезпечить стабільність економічної політики української влади протягом 2019 року. Зокрема, це дасть змогу зосередити увагу на продовженні фіскальної консолідації та зниженні рівня інфляції, а також на реформах, покликаних зміцнити податкове адміністрування, фінансовий та енергетичний сектори. 

  У МВФ також зазначили, що "досягнута сьогодні угода відображає зобов'язання МВФ продовжувати допомогу Україні в досягненні міцного, сталого та всеосяжного економічного зростання". І додали, що нова програма розроблена в тісній координації із Світовим банком і Європейським Союзом, які паралельно докладають зусиль на підтримку України.

  Як відомо, угода підлягає затвердженню менеджментом МВФ, а також схваленню Радою директорів Фонду. Засідання керівництва МВФ з цього питання планується провести після ухвалення в Україні держбюджету на 2019 рік відповідно до рекомендацій МВФ, а також підвищення тарифів на газ з урахуванням ринкових змін та з одночасним субсидіюванням населення з низькими доходами, зауважили в Фонді.

  Попередній матеріал
  Арештоване судно "Норд" передали українському агентству
  Наступний матеріал
  "Теплі кредити": уряд виділив додаткові кошти на держпрограму

  США зняли заборону на авіарейси до трьох великих міст України

  Волкер: Україна може розраховувати на нові поставки зброї зі США

  У США хочуть передати українській армії фрегати для захисту Азовського та Чорного морів

  ВР запровадила кримінальне покарання за нелегальний перетин кордону України – подробиці

  Ситуація на Донбасі та в Криму: про що саме говорили на засіданні комісії Україна-НАТО

  МП швидко "схудне": як Росія колись анексувала Українську Церкву та що буде після отримання Томосу – історик