Фото espreso.tv

ВР запровадила кримінальне покарання за нелегальний перетин кордону України – подробиці

Порушникам загрожує позбавлення волі на строк до 3 років

ВР ухвалила закон, який запроваджує кримінальну відповідальність за незаконний перетин держкордону громадянами держави-агресора або іншими особами в інтересах агресора. За ухвалення законопроекту №7017 "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону" в другому читанні та в цілому проголосували 243 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти, повідомляє "Укрінформ"

"Концепція законопроекту, прийнята у першому читанні, збережена та враховані пропозиції, що були озвучені під стенограму під час його розгляду у першому читанні. Таким чином, ми маємо підготовлений законопроект, яким пропонується встановити кримінальну відповідальність за незаконне перетинання державного кордону, вчиненого з метою заподіяння шкоди інтересам держави або особою, якій заборонено в'їзд на територію України, або представникам і підрозділам Збройних сил чи інших силових відомств держави-агресора у будь-який спосіб поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пуктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості. Підслідність щодо розслідування цього злочину визначена за Службою безпеки України", – такі подробиці про ухвалений закон розповів голова Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін.

Відповідно до ухваленого закону, Кримінальний кодекс України доповнюється статтею, яка передбачає, що незаконний перетин кордону зазначеними особами поза пунктами пропуску або без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості, карається позбавленням волі на строк до 3 років. Водночас те саме діяння, вчинене повторно або групою осіб, пропонується карати позбавленням волі на строк від 3 до 5 років. Якщо ж такі дії вчиняються із застосуванням зброї, то покарання передбачене у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Навчання "Західна фортеця": як на кордоні готуються до екстрених ситуацій – ФОТО

/
/
/
/
/
/
Попередній матеріал
Ситуація в зоні ООС: про що звітують у Міноборони – відео
Наступний матеріал
Брифінг Мінсоцполітики щодо змін у системі надання субсидій – відео

МП швидко "схудне": як Росія колись анексувала Українську Церкву та що буде після отримання Томосу – історик

Порошенко: В Україні є три бренди, від яких найбільше корчить Москву

"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція

Клімкін уїдливо прокоментував рішення ПАРЄ щодо "російської резолюції"

Луценко порівняла Будапештський меморандум та Мінські угоди – що спільного

"Не спрацювало": ПАРЄ відхилила проект резолюції щодо "прощення" Росії