Twitter / Петро Порошенко

Рада в першому читанні схвалила проект Державного бюджету на 2019 рік

Бюджет-2019 в цілому має бути ухвалений до 1-го грудня

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Державного бюджету України на 2019 рік. За ухвалення постанови "Про висновки і пропозиції до законопроекту про держбюджет на 2019 рік" (№9000-П) бюджетного комітету ВР у цілому проголосували 240 нардепів.

В.о. міністра фінансів Оксана Маркарова у своєму виступі під час представлення документа закликала депутатів підтримати проект у першому читанні і висловила сподівання, що після доопрацювання він буде затверджений ще до грудня.

"Я хочу подякувати всім, хто подав пропозиції – їх у нас на 2,2 трлн грн. Це ще два бюджети порівняно з тим, що ми подали. Я розумію, що бюджет – це мистецтво можливого, але наше головне завдання зараз – ухвалити збалансований бюджет, в якому кожна гривня видатків забезпечена реальними доходами", – наголосила вона.

Своєю чергою, чільник Рахункової палати Валерій Пацкан розкритикував проект і зазначив, що в рамках держбюджету можна збільшити доходи на 17,6 млрд грн – за рахунок податку на прибуток підприємств і акцизного податку з ввезених в Україну товарів. А запозичення 346 млрд грн він назвав надмірно дорогими.

Крім проекту бюджету на 2019 рік, депутати схвалили в першому читанні ще один законопроект щодо так званого "бюджетного пакета" – "Про внесення змін до Бюджетного кодексу" (№9084).

Тепер Кабінет Міністрів має у 14-денний термін (але не пізніше 3-го листопада) подати в Раду оновлений проект з урахуванням висновків парламентського бюджетного комітету. Розгляд проекту Держбюджету-2019 у другому читанні має завершитися до 20-го листопада, а в третьому читанні та в цілому – до 1-го грудня.

Попередній матеріал
Ветеран АТО Ананьєв розповів, як його звільнили з армії
Наступний матеріал
Річниця кривавої ДТП у Харкові: на місці аварії вшанували пам'ять загиблих

Рада ухвалила законопроект про українську мову

Рада підтримала надання громадянства іноземцям, які воювали на Донбасі

У ВР зареєстрували законопроект про заборону "русского міра", поряд із нацизмом і комунізмом, – подробиці

Ситуацію з "євробляхами" можуть врегулювати уже в листопаді – Южаніна

В Україні фізична особа тепер зможе оголосити себе банкрутом: як це працюватиме

Пленарне засідання ВР, де розглядають проект Держбюджету-2019 – трансляція