Опалення
Опалення Укрінформ

"Сплять одягнутими та перуть руками": на Дніпропетровщині без води та опалення залишилися 9 тисяч жителів

  Читайте по-русски
  Люди самостійно риють свердловини і щодня витрачають великі суми, щоб забезпечити себе питною водою

  У селищах Гвардійське і Черкаське місцеві жителі залишилися без тепла та води. Про це пише LB.ua з посиланням на місцеві ЗМІ.

  "Люди самостійно риють свердловини і щодня витрачають великі суми, щоб забезпечити себе питною водою. Технічну воду із свердловини місцеві жителі пити не можуть, адже в ній велика кількість заліза. Її використовують для побутових питань, але проблема практично не вирішена: доводиться вручну прати речі, гріти воду для того, щоб скупатися і помити посуд", – йдеться у повідомленні. 

  За словами місцевих, температура у помешканнях вдень піднімається лише до +8 градусів. Постійно мерзнуть пальці на ногах, аж до синього кольору. Також доводиться спати в пуховиках, під трьома ковдрами. Крім того, не кожного дня виходить прийняти душ, бо вода швидко закінчується.

  Зазначають, що водопостачання є тільки в дитячому садку і школі селища Гвардійське. Питання з опаленням так і не вирішено. Зовсім нещодавно школу опалювали по кілька годин на день, але 25 жовтня опалення відключили повністю.

  Чиновники пообіцяли замінити проблемну трубу, через яку немає води, щойно навесні. На її заміну витратять близько 50 млн гривень.

  "За 2-3 місяці зробимо проєктну документацію на новий водопровід. Його довжина становитиме 15 кілометрів", – пообіцяв голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.

  Ще на початку 2019 року на прохання активістів і військових було прийнято рішення і розроблено проєкт будівництва нового водогону у Вільному Гвардійському.

  Тендер провели на Prozorro й уклали договір, згідно з яким пуск першої черги мав відбутися 2019 року, закінчення будівництва – у 2020 році.

  Однак влада змінилася, прийшов новий очільник області. Замість передоплати за роботу фірма-підрядник отримала ультиматум – відмовтеся від договору, роботи виконуватимуть нові фірми, які більш лояльні до нової влади.

  Як повідомляв 5.UA, громадяни зможуть самостійно вирахувати, скільки вони мають сплачувати за тепло та гарячу воду. На сайті Урядового порталу та Міністерства юстиції з'явився калькулятор розрахунку чесної платіжки, скориставшись яким, можна дізнатися, чи справедливою є вартість тепла та гарячої води в кожному з регіонів.

  Попередній матеріал
  39 українців вирушили на Дефлімпійські ігри 2019 в Італію – подробиці
  Наступний матеріал
  У Страсбурзі затвердили новий склад Єврокомісії – коли він запрацює