Учні, школа
Учні, школа 5 канал

У Луцьку батьки протестують і не пускають дітей до школи – подробиці

Читайте по-русски
На обід учням доводиться ходити за кількасот метрів від школи

Замість спортзалу – тісний підвал, актову залу замінює хол при вході, а їдальні – за кілька сотень метрів від будівлі школи. У таких умовах навчаються майже пів тисячі школярів у Луцьку. Батькам учнів увірвався терпець, тож вони вирішили більше не пускати дітей на уроки. За яких умов діти повернуться за парти, дізнавалися кореспонденти "5-го".

У тісному класі або в темних коридорах підвалу проводять уроки фізкультури майже пів тисячі учнів 13-ї школи у Луцьку. Діти розповідають: у таких умовах можуть лише грати в настільний теніс або в шашки.

"Тому що немає місця, щоб ми могли грати в футбол, різні рухливі ігри", – скаржиться школярка Марічка Білозір.

Двері старого шкільного спортзалу закриті вже третій рік. Його визнали аварійним. Не краща ситуація і з їдальнею, кажуть учні. На обід доводиться ходити за кількасот метрів від школи.

"Їдальню якось зробити біля школи, щоб не так багато йти, бо ми не встигаємо трошки на уроки. Нам треба приміщення для танців, для гуртків, щоб ми могли нормально розвиватися", – переконує учень Назар Білоголов.

"Ось знаходиться їдальня, дітям, щоб фізично поїсти, дітям потрібно побігти вниз переодягнутися, побігти в їдальню і цей самий цикл назад. Дитині, по факту, поїсти є тільки 5 хвилин", – зауважує батько школярів Віктор Фещик.

І їдальня, і спортзал мали увійти до складу нового шкільного корпусу школи, який тут планували побудувати, але роботи так і не розпочалися. Тож терпець батькам увірвався – вони вирішили не пускати дітей на навчання.

"Кожен раз нам дають відписки, що будемо в наступному році, знову будемо, ще десь будемо. За цю проблему всі знають, але всі тихенько замовчують. Нас не чують, з нами не спілкуються, ніхто з нами не йде на діалог", – обурюється мати Наталія Гаврилова.

"Ми просимо за добудову школи, за спортзал, за їдальню, розумієте, у нас багато діток навчається", – розповідає Людмила Білоголова.

Проєкт нового шкільного корпусу в міській раді розробили ще два роки тому. Тоді вартість будівництва чиновники оцінили в 72 мільйони. Нині ця сума зросла до сотні мільйонів, підрахували у мерії, але таких грошей у бюджеті Луцька немає.

"На цей рік ми заявляли дану проблему перед урядом, адміністрацією президента, на жаль, поки на це кошти з жодної інстанції не скеровані. Міська влада готова на паритетних умовах долучитися до будівництва, і це не раз заявлялося, готуючи документи на Мінрегіон і ДФРР. У нас є заклади освіти, що готові прийняти дітей, які навчаються в 13-й школі на тих засадах, які комфортні для батьків", – зазначила начальниця управління освіти Луцької міської ради Зіновія Лещенко.

Возити дітей на навчання до інших районів Луцька батьки не згодні. Тож намагатимуться переконати обласну владу виділити гроші на будівництво з фонду регіонального розвитку. Якщо не вдасться – обіцяють продовжити протест. Діти, тим часом, навчатимуться вдома.

Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал".

 

Попередній матеріал
Спільний брифінг Дмитра Кулеби та голови МЗС Угорщини – відео
Наступний матеріал
Брифінг щодо створення ТСК з розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета
Loading...

Чергова суперечка довкола освітнього закону: чим невдоволені ексрегіонали та угорці

Під стінами Офісу президента протестували освітяни з усієї України

Штраф за шкільні прогули: Червоноградський суд оштрафував матір школярки на 1700 гривень

У трьох областях України почали закривати школи на карантин

Особиста відповідальність на директорові: Новосад пояснила правила прийому в школу без щеплень

Верховна Рада ухвалила закон про середню освіту