Школа
Школа 5 канал

Наслідки пожежі в коледжі: на Одещині чотири школи закрили на вимушені канікули

Читайте по-русски
Рішення ухвалили суди Овідіопольського району через неналежний протипожежний стан у навчальних закладах

Близько 2 тис. учнів Одещини не зможуть відвідувати уроки. На вимушені канікули їх відправили через тимчасове закриття чотирьох шкіл. Таке рішення ухвалили суди Овідіопольського району через неналежний протипожежний стан у навчальних закладах. Позов подали рятувальники. Кажуть, підштовхнула до такого кроку трагедія в Одеському коледжі економіки, де у вогні загинули 16 людей. Як ставляться до рішення суду школярі та вчителі , з'ясовувала журналіст "5 каналу" Ольга Дунська.

Замість галасливої дітвори – порожнє подвір'я. Школа в Калаглії – одна з чотирьох, яку через порушення вимог пожежної безпеки від понеділка примусово закрили.

Дев'ятикласниця Софія Фринцько замість уроків гуляє з друзями.

"Взагалі не пощастило, що закрили школу, коли екзамени почалися, ну, будуть починатися, сказали, що школу закрили і ми з друзями почали це обговорювати, в понеділок вирішили поїхати погуляти", – закриття школи коментує дев'ятикласниця Софія Фринцько.

У школі залишилися лише педагоги, які записують відеоуроки та наповнюють завданнями сайт для учнів. Проте дистанційного навчання замало для якісної освіти, скаржаться сільські вчителі.

"Це дуже прикро, бо перший клас, з дітьми необхідно працювати кожного дня. Це дуже незручно і дуже важко, тим паче, немає у всіх мережі інтернет, тому це є надзвичайною проблемою", – переживає за навчання першокласників вчителька початкових класів Василина Лисенко. 

Директори чотирьох шкіл ще минулої п'ятниці попередили батьків і учнів про вимушені канікули. Їх запровадили через порушення правил пожежної безпеки в навчальних закладах.

"В нас відсутня сигналізація, у нас необроблена деревина, якою вкритий дах школи, тому через ці проблеми наша школа закрита судом. Для того, щоб виправити всі порушення, – це коштує близько 3 млн грн", – розповідає в.о. директора Калаглійської загально-освітньої школи Інна Цуркан.

Школа
Школа5 канал

Загалом через недотримання вимог пожежної безпеки лише в Овідіопольському районі під загрозою закриття 60 об'єктів інфраструктури, зокрема, ще 10 шкіл. Проте робота з усунення недоліків там триває.

"Шляхи евакуації звільнили, поприбирали всі небезпечні ділянки електромережі. Це все прибрано. В нас у районі – видатки капітального характеру, потрібно виділяти дуже великі кошти, щоб забезпечити протипожежний захист", – каже головний інспектор Овідіопольського РУ ГУ ДСНС в Одеській області Володимир Пашевич.

Вимушені канікули можуть розпочатися ще в одній школі Овідіополя. Там відсутня протипожежна сигналізація. Замість системи оповіщення – три дзвоники від чергової.

До того ж, у разі пожежі, сигнал про займання вогнеборці отримують не в автоматичному режимі, а лише телефоном. А це втрачені хвилини на порятунок.

"Це загрожує пізнім викликом пожежно-рятувальних служб, тобто, доки надійде, спрацює людський фактор, хтось буде в паніці. Комусь буде не до цього, буде переживати, не повідомляти, намагатись загасити своїми силами, а якщо поступає напряму на 101, тоді ми негайно реагуємо", – пояснює рятувальник Дмитро Перенюк. 

Школа
Школа5 канал

У Овідіопольській райдержадміністрації вже підрахували вартість сигналізації та навіть розробили проєкти протипожежної безпеки для чотирьох шкіл.

"Що нами зроблено – проектно-кошторисну документацію, пройдено експертизи, ми готові хоч завтра розпочати ці роботи і поновити навчальний процес, аби були гроші. Ми звертались і в Кабмін, в обласну державну адміністрацію, поки, на жаль, фінансування на це не направили", – розповідає в.о. голови Овідіопольської районної державної адміністрації Ігор Ільченко.

На загал, у судах Одещини нині зо два десятки позовів від ДСНС. На вимушених канікулах школярі Овідіопольського району будуть щонайменше до 10 січня. Батьки попереджають, якщо порушення вимог пожежної безпеки не усунуть, а навчальний процес не поновлять, готові до блокування державних адміністрацій.

Ольга Дунська, "5 канал"

Попередній матеріал
Земельний прес-марафон: урядовці пояснили, як відбуватиметься продаж землі – включення
Наступний матеріал
Була ідея замаскувати роль президента – політексперт про децентралізацію від Зеленського
Loading...

У Дніпрі рятувальники перевірили філіал КНУКіМ: які порушення виявили

Пожежа на складах у Києві – у ДСНС дали перший коментар

Пожежа в коледжі Одеси: під уламками конструкцій будівлі знайшли тіло жінки

У МВС хочуть посилити відповідальність за недбале ставлення до пожежної безпеки (оновлено)

Зеленський доручив перевірити пожежну безпеку в усіх лікарнях, школах та ВНЗ

Раді пропонують значно збільшити покарання за спалювання сухого листя