Протипожежні навчання
Протипожежні навчання 5 канал

Хвиля протипожежних перевірок: як рятувальники Черкас інсценізували займання в медакадемії – сюжет

Читайте по-русски
Тривога навчальна, але вогнеборці працюють в умовах, максимально наближених до реальних

Протипожежні навчання влаштували рятувальники у медичній академії у Черкасах. Майже тисяча студентів та викладачів навчального закладу мали оперативно евакуюватися з будівлі, у якій умовно розпочалася пожежа. Позапланові тренування провели через трагедію в Одеському коледжі. За навчаннями спостерігала Яна Лимаренко.

Заняття в Черкаській медичній академії тривали за розкладом, доки не пролунали три тривожні дзвінки. Вони сповістили про початок умовної пожежі. За легендою, займання сталося на останньому четвертому поверсі будівлі. Майже тисяча людей мають якнайшвидше вийти на вулицю. Доки триває евакуація, до будівлі мчать пожежні автівки. Рятувальники складають план дій.

Тривога навчальна, але вогнеборці працюють в умовах, максимально наближених до реальних. Вони розгортають рукави, підключаються до водопостачання та забігають у задимлене приміщення. Потерпілих тренуються евакуювати як через пожежні виходи, так і через вікно автодрабиною.

"Як правило, в задимленому середовищі, а ми їх рятуємо здебільшого в задимленому середовищі, рятувальник повинен бути підготовленим, він повинен орієнтуватися, навіть коли немає видимості", – пояснює начальник пожежно-рятувального загону ДСНС у Черкаській області Олександр Сіпко.

Коли людей врятували, а умовну пожежу загасили – підсумовують результати. Дії студентів оцінюють на відмінно. Другокурсниця Світлана Єгорова каже: від початку навчального року навчальну евакуацію в академії провели вдруге.

"Перша евакуація мала деякі недоліки. Ми розгубилися, були не готові, але зараз набагато краще справляємось. Чим більше ми проводимо цих навчань, тим краще в нас виходить", – запевняє студентка Світлана Єгорова.

Плани евакуації та засоби пожежної безпеки у закладі на місці – тож рятувальники вважають, що керівництво закладу виконало все, що необхідно для безпеки.

"У нас встановлена і сигналізація пожежна, і відеоспостереження, є безліч вогнегасників, і вся система працює злагоджено", – переконує ректор черкаської медакадемії Інна Губенко.

"Складні в першу чергу великою кількістю людей, значить і буває порушеннями і недотриманням правил пожежної безпеки, що потім впливає і ускладнює евакуацію цих людей і пізнє оповіщення, на жаль, про пожежу. Люди, якщо не розуміють, що робити, то вони впадають в паніку, в ступор", – зауважує начальник відділу ДСНС Андрій Хижняк.

Від 16 грудня позапланові перевірки протипожежної безпеки стартують у всіх освітніх закладах Черкас.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Черчилль закінчив війну з Гітлером на своїх умовах, Зеленському треба на це орієнтуватися – В'ятрович
Наступний матеріал
Убивство Шеремета: оточення підозрюваних аргументами вщент руйнує докази слідства – репортаж
Loading...

Протипожежна перевірка на Харківщині: як інспектували заклад для дітей зі слабким зором – сюжет

Інформація публічна, а перевіряти зможуть страхові компанії – Геращенко про закон щодо протипожежної безпеки

У Дніпрі рятувальники перевірили філіал КНУКіМ: які порушення виявили

Пожежа в коледжі Одеси: під уламками конструкцій будівлі знайшли тіло жінки

У МВС хочуть посилити відповідальність за недбале ставлення до пожежної безпеки (оновлено)

Зеленський доручив перевірити пожежну безпеку в усіх лікарнях, школах та ВНЗ