Український музично-драматичний театр в Одесі
Український музично-драматичний театр в Одесі 5 канал

Український театр в Одесі на межі закриття – цього вимагають рятувальники

Читайте по-русски
Інспектори кажуть – театр, у якому більш як тисяча глядацьких місць, у разі пожежі може стати смертельною пасткою

Український музично-драматичний театр в Одесі – на межі закриття. Рятувальники вимагають призупинити діяльність мистецького закладу, доки там не виправлять усі порушення правил пожежної безпеки. Тож інспектори через суд вимагають закрити заклад. Театрали це рішення – намагаються оскаржити.

Студенти мистецького коледжу готуються до іспиту – репетують танцювальні номери на великій сцені театру. Сторічна будівля капітальній ремонт востаннє бачила ще в середині 1950-х. Тож стан зали залишає бажати кращого, а зі стелі регулярно сиплеться штукатурка.

А нещодавно з'ясувалося – музично-драматичний театр під загрозою закриття. Півроку тому пожежна інспекція виявила у театрі понад півсотні порушень та звернулася до суду з вимогою закрити заклад.

Інспектори кажуть – театр, у якому більш як тисяча глядацьких місць, у разі пожежі може стати смертельною пасткою. Адже в залі відсутня система димовідведення, на електрощитових немає вогнетривких дверей, а на даху – відсутній громовідвід.

"Одне порушення може призвести до виникнення пожежі, інше – при ліквідації надзвичайної ситуації буде затруднювати гасіння. Якщо система не спрацює і буде повний зал диму, буде паніка, люди почнуть дихати димом… Летальний кінець буде, смерть", – зауважує начальник пожежно-рятувального загону УДСНС України в Одеській області Олександр Палахач.

Театрали рішення про закриття закладу оскаржують. У дирекції кажуть, вже виправили деякі недоліки. Утім, на усунення всіх проблем комунальний заклад грошей немає. Потрібно декілька мільйонів гривень.

"Найважливішими є відсутність системи димовидалення із зали. Потрібно не лише зробити цю систему, а й, насамперед, проектну документацію. Важливо, що в будівлі відсутній захист від блискавки. Театр не має власних грошей, тому ми знову звернулися до обласної ради з проханням виділити гроші", – виправдовується директорка Юлія Пивоварова.

Кошти будуть – обіцяють чиновники. Але не раніше вересня. А закриття театру загрожує вже найближчим часом. Найбільше новині про можливе закриття театру обурюються глядачі. Чергове судове засідання щодо закриття закладу – призначене на кінець червня.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

 

 

Попередній матеріал
Замість асфальту – місячні кратери: коли відремонтують аварійну трасу до Маріуполя
Наступний матеріал
День Конституції відзначає Україна – що варто знати про це свято
Loading...