telegraf.com.ua

День Конституції відзначає Україна – що варто знати про це свято

Читайте по-русски
Головний закон країни змінювався сім разів

День Конституції відзначає Україна. У ніч проти 28 червня 1996 року народні депутати працювали без перерв – і ухвалили Основний Закон країни. Згодом ці події отримали назву "конституційна ніч". Чи не найбільшу суперечку викликали тоді статті про державні символи України та про державну українську мову. Про таке повідомляє "5 канал".

Однак все ж таки за новий Основний закон проголосували 315 народних обранців.

Конституція закріпила правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Однак головний закон країни змінювався сім разів. Зокрема у 2004 після Помаранчевої революції Верховна Рада внесенням змін затвердила парламентсько-президентську форму правління. У 2010 році Конституційний суд задовольнив бажання "Партії регіонів" і перетворив Україну на президентсько-парламентську республіку. Через рік сталися нові зміни, цього разу мова йшла про термін перебування на посаді президента – від того часу він становить 5 років.

У 2013 році знову зміни – Верховна Рада розширила свої функції парламентського контролю щодо надходження та використання публічних фінансів.

2014 року парламент повернувся до Конституції 2004 року.

Наступні зміни відбулися за два роки і стосувалися вони судової реформи.

Із Днем Конституції привітав українців Президент. Володимир Зеленський записав відеозвернення і виклав його на своїй сторінці у Facebook.

Крім привітань, глава держави закликав приєднатися до флешмобу #мояулюбленастаття. Просить українців на камеру розповісти, яка в них улюблена стаття Основного закону. І почав із себе.

"Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. стаття три конституції України. Долучайтесь до флешмобу хештег моя улюблена стаття. Наші народні депутати участі можуть не брати ми і так чудово знаємо їх улюблену статтю 80 про недоторканість. Жартую. Долучайтесь усі бажаючі", – сказав Зеленський у зверненні.

Привітав українців з Днем Конституції і п'ятий президент України Петро Порошенко. 

Він написав: "Великою перемогою стало те, що 7 лютого цього року депутати проголосували за закріплення у Конституції курсу України до ЄС та НАТО. Тепер наш чітко вивірений європейський курс зафіксовано в Основному Законі. Ми йдемо до парламенту, щоб не дати нікому зійти з цього шляху! Зі святом Конституції, українці!".

Дивіться також, як відзначили День Конституції в Запоріжжі та в Сумах:

Як повідомляв 5.UA, останні зміни сталися цьогоріч – у Конституції закріпили курс України до НАТО та ЄС. Сталося це за ініціативи п'ятого Президента України Петра Порошенка.

Попередній матеріал
Український театр в Одесі на межі закриття – цього вимагають рятувальники
Наступний матеріал
Брифінг щодо фактів політичних переслідувань кандидатів від "Європейської солідарності" – відео
Loading...