Україна ЄС НАТО
Україна ЄС НАТО aif.ua

Рада підтримала зміни до Конституції щодо курсу України на НАТО і ЄС

ВР також направила законопроект про зміни до Конституційного суду

Верховна Рада включила до порядку денного сесії президентський законопроект про зміни до Конституції щодо закріплення курсу України на вступ до НАТО і ЄС. А також направила його до Конституційного Суду для отримання висновку. Про таке повідомляє кореспондент "5 каналу" Анна Мірошниченко.

За ухвалення Проекту Постанови №9037/П "Про включення до порядку денного дев'ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору) і про його направлення до Конституційного Суду України" проголосував 321 народний депутат при мінімально необхідних 226. 

Згідно з документом, у преамбулі Основного Закону затвердять прагнення держави на вступ до Європейського Союзу та Півночноатлантичного альянсу. Однак, щоби прописати таку мету, необхідно пересвідчитися, що законопроект відповідає Конституції. Цим, власне і опікуватиметься нині Конституційний суд. У разі якщо висновок Феміди буде позитивним, документ повернуть до сесійної зали і депутати голосуватимуть у першому читанні. Для ухвалення потрібно буде 226 голосів. Наступної сесії, уже голосуватимуть у цілому і тоді знадобиться 300 депутатських "за".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Саміт НАТО за участі України: хто з ким мав зустрічі та хто кому тис руку – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В Україні відбувається "повне розмосковлення" церкви – Порошенко
Наступний матеріал
"Голуби миру з тінню двоголового орла": Порошенко заявив, що питання суверенітету та цивілізаційного вибору не будуть предметом компромісу
Loading...

У Києві стартував 7-й Євроатлантичний форум: що обговорювали експерти з ЄС, США та Канади

7-й євроатлантичний форум – відео

В Україні розпочалася 15-та щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії YES

У Києві відбудеться щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії

Опубліковано текст змін до Конституції щодо курсу на членство в ЄС та НАТО

Президент вніс до ВР законопроект змін до Конституції щодо євроатлантичної інтеграції України