Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Після кількох невдалих спроб: як депутати ухвалили порядок денний першого пленарного тижня

За словами спікера Андрія Парубія, пріоритетними є питання національної безпеки та підтримки Збройних сил

Після кількох невдалих спроб народний обранцям таки вдалося проголосувати за порядок денний першого пленарного тижня Верховної Ради.

За словами спікера Андрія Парубія, пріоритетними є питання національної безпеки та підтримки Збройних сил. Важливим є і питання європейської та євроатлантичної інтеграції. Ці прагнення України можуть затвердити на законодавчому рівні. Відповідні правки до Конституції він і запропонував.

"Хоча дехто каже, що ця дія важлива за формою, я переконаний, вона дуже важлива і за змістом. Бо я пригадую, в 2010 році, коли я був рядовим депутатом, як у цій залі за кілька хвилин викинули із закону "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" будь-яку згадку про НАТО. Це сталося за кілька хвилин помахом руки однієї людини. Ми не можемо допусти, щоб будь-коли наш євроатлантичний напрям був ревізований будь-ким", – заявив Парубій.

Текст президентської ініціативи вже опублікували. Однак, депутати зізнаються, не встигли ще ознайомитися з документом. Попри це – більшість парламентських фракцій підтримує європейський курс України. Проте, переконують, що варто спершу провести референдум.

"Ми не маємо права, заради наших дітей і нашого майбутнього, знову гратися в оті кульки, які 10 років тому надували тут так звані противники НАТО. А насправді – агенти ФСБ. Я абсолютно переконаний, що ми приймемо зміни до Конституції в цій частині… Президент спрямував цей законопроект, профільний комітет, 226 голосів, висновки Конституційного Суду, і після цього 300 голосів і зміни до Конституції", – зазначив заступник голови фракції "Народний фронт" Сергій Пашинський.

"Ми будемо дуже уважно читати зміни, які подасть Президент. Нам треба змінювати, а не просто якусь статтю вставити… Треба ставитися до цього, мені здається, по-конституційному. Треба ухвалити закон про референдум і проводити його", – вважає нардеп від "Батьківщини" Олександра Кужель.

На це заступник голови фракції БПП Сергій Березенко відповів: "Процедура чітко говорить, якщо вносяться зміни в преамбулу і конкретні статті конкретних розділів, це референдуму не потребує. Є чіткі розділи, зміни яких потребують референдуму".

 

"Без лобстерів": чим годують народних обранців – фоторепортаж

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Моторошна знахідка: під Києвом жінка з собакою натрапили на валізу з розчленованим тілом
Наступний матеріал
Прес-конференція Павла Клімкіна та міністра закордонних справ Норвегії – відео
Loading...

Курс на ЄС і НАТО: Порошенко хоче внести до Ради зміни до Конституції

Опубліковано текст змін до Конституції щодо курсу на членство в ЄС та НАТО

В умовах передвиборчої кампанії: Парубій розповів, як працюватиме Верховна Рада

"Свята трійця": які партії купують рекламу на ТБ за кошти бюджету – КВУ

Рада ухвалила закон про подолання інтернет-піратства: що має змінитися

Засідання Верховної Ради – відео