Парубій оцінив роботу парламенту – на що звернули увагу журналісти

Спікер заявив, що робота цієї сесії була досить плідною і є два питання, якими він пишається найбільше

Новий склад Центральної виборчої комісії може бути сформований у вересні, якщо БПП відкличуть зайвого кандидата. Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій на підсумковій прес-конференції.

Спікер у ході прес-конференції оцінив свою роботу і роботу депутатів дещо краще, ніж самі журналісти, оскільки в запитаннях до спікера було чутно докори стосовно того, що депутати впродовж восьмої сесії встигли і покнопкодавити, і уникнути виконання своїх обіцянок, позаяк досі не знята депутатська недоторканність.

Сам Парубій заявив, що робота цієї сесії була досить плідною і є два питання, якими він пишається найбільше, а саме: ухвалення закону про Нацбезпеку та закон про Антикорупційний суд.

"Коли на табло була цифра 315, а реально 317 народних депутатів. Це було перемогою для всіх нас, бо в цій антикорупційній інфраструктурі, яку ми збудували за кілька років (створення НАБУ, створення САП і НАЗК, електронне декларування) не вистачає однієї деталі – Антикорупційного суду. Щоб усі ці справи, які розслідуються антикорупційними органами, зрештою могли потрапити у Вищий антикорупційний суд і отримати чітку оцінку по кожному із тих розслідувань. Я вважаю, це була перемога всіх українців і, звичайно, українського парламенту", – заявив Парубій.

Великим мінусом роботи нинішнього парламенту журналісти і спікер вважають оновлення ЦВК. Депутати так і не спромоглися проголосувати за нових членів комісії. Спікер прогнозує, що за це питання вони візьмуться одразу з вересня після літніх канікул, якщо БПП виконає свою обіцянку – забрати одну з кандидатур у ЦВК. Нагадаємо, що нині є тринадцять місць до комісії, а самих кандидатів – 14.

"Ми не можемо і не маємо жодного права входити в новий сезон зі старим складом ЦВК. Це неприйнятно. Блок Петра Порошенка офіційно зазначив, що він відкликає і проситиме написати заяву одного з кандидатів. Фактично, це рішення відкриває можливість для створення ЦВК. Я вважаю, що вересень – це той місяць, в який ми зможемо оновити ЦВК", – запевнив спікер.

Чимало запитань до Парубія від журналістів звучало стосовно того, що коаліції в парламенті де-факто не існує, про що свідчить останній тиждень у Раді. На що Парубій заявив, що це відбувається не неузгодженість, а просто бойове злагодження. Про це саме спікер говорив і минулого тижня.

Також журналісти запитували Парубія про плани на майбутнє щодо парламентських виборів. На що спікер відповів, що поки планів немає і хто з ким ітиме – невідомо.

Попередній матеріал
#Кендзьор: незалежність починалася з "Декларації" – відео
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція

Останній результативний день у ВР: що встигнуть ухвалити народні депутати, а що ні – прогноз

Встигнути до канікул: фракції ВР домовилися розглянути питання оновлення складу ЦВК

Айвазовська пояснила, чому депутати ПАРЄ заговорили про санкції щодо України

"Закладають міну під кожні вибори": експерт про те, чому Рада не голосує за новий склад ЦВК

Пленарне засідання Верховної Ради – завершено

Комітет ВР схвалив два законопроекти, необхідні для створення Антикорсуду: в чому суть