5 канал

Принципова незгода і показовий демарш: як Рада оновлення ЦВК провалила

Поступитися одним зі своїх кандидатів, щоб вийти на 13 вакансій – жодна з фракцій не схотіла

Верховна Рада так і не змогла взятися за оновлення складу Центрального виборчого комітету. Двічі на засіданні оголошували перерву і двічі голосів за звільнення старих та призначення нових членів – бракувало. Фракція Блок Петра Порошенка оголосила бойкот вечірньому засіданню – допоки питання ЦВК з'явиться на порядку денному. Тож послухавши голів фракцій, голова Ради засідання закрив. Про політичні баталії – далі.

Кандидати на посади членів ЦВК розмістилися в гостьовій ложі. З надією, що сьогодні їх нарешті працевлаштують. І поміж депутатів теж – кандидати сидять. І теж чекають. Дехто готовий "хоч завтра приступити до роботи".

Але вже від ранку в кулуарах – прогнози невтішні. Перевантаження Центрвиборчкому – не буде. В ЦВК нині 13 вакантних посад. А кандидатур Президент подав 14. За квотою БПП – шестеро. Від "Народного фронту" – троє. По одному – від радикалів, "Самопомочі", "Батьківщини" і "Відродження".

5 канал

За бортом – Опозиційний блок. Жодного представника від них на крісло члена ЦВК Президент не вніс. "Ми подали дві кандидатури досвідчених юристів. Ми подали за квотним принципом, ми повинні мати дві кандидатури, але пропозиції Президентом не враховані і представники нашої фракції не внесені в парламент", – прокоментував співголова фракції Юрій Бойко.

Представник Президента у парламенті Ірина Луценко відповіла: "Президент врахував пропозиції депутатських фракцій і груп і запропонував Опоблоку визначитися зі своїм кандидатом. Але вони наполягають на пропорційності і на двох кандидатах. Президенту законом дозволено – дослухатися і не робити пропорційний склад".

Президентська фракція – єдина, яка безапеляційно наполягає: оновлений склад кандидатів ЦВК треба виносити в зал і негайно голосувати. Утім, їхні колеги по коаліції – "Народний фронт" – взяли інший курс. Вони не голосуватимуть. Бо відсутність кандидата від однієї з фракцій – суперечить резолюції ПАРЄ.

І вже в сесійній залі більшість фракцій, крім БПП, заявили – голосувати за питання зміни складу ЦВК не будуть.

"Ми категорично проти, щоб новий склад ЦВК, 10 із 15 нових членів, були контрольовані Президентом Порошенком", – голова фракції Радикальної партії Олег Ляшко.

"Цю авантюру ми не можемо сьогодні розпочинати. Треба продовжувати відповідно до рекомендацій ПАРЄ", – голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак.

"Сам механізм, в який хочуть сформувати ЦВК, є нечесним, непрозорим і невідкритим", – заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв.

"Колеги, хочу вас попросити не перекладати з хворої голови на здорову. Президент подав кандидатів на оновлення ЦВК більш як рік тому. Ми вважаємо, що нічого не заважає нам зробити цей надважливий крок", – голова фракції БПП Артур Герасимов.

Зрештою, рейтингове голосування засвідчило: голосів за оновлений склад ЦВК більшість фракцій не дає. Тому заходити в розгляд питання – сенсу немає. Поступитися одним зі своїх кандидатів, щоб вийти на 13 вакансій, жодна з фракцій не схотіла.

5 канал

Кандидати на посади членів ЦВК зрозуміли – діла не буде, і пішли геть. А президентська фракція оголосила демарш. Допоки не проголосують ЦВК – кнопки за інші закони не тиснутимуть.

На вечірнє засідання пропрезидентська фракція, як і обіцяла, – не прийшла. Їхніх колег це обурило. Але депутати з БПП так і не повернулися. Утім, голосів за інші законопроекти – показово вистачило і за відсутності найбільшої фракції.

5 канал

Після такого – в Раді заговорили про парламентську кризу…

Дивіться також включення просто з будівлі Верховної Ради.

Анна Мірошниченко, Сергій Барбу, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

"Почекун" у Верховній Раді чекає відвідування і роботи нардепів

"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
/

Попередній матеріал
Оновлення ЦВК: Магера назвав дві "неприйнятні речі"
Наступний матеріал
Солсбері-2, або Повернення "Новачка": деталі нової хімічної атаки у Великобританії
Loading...

Пленарне засідання Верховної Ради – завершено

Недоторканність треба зняти з Президента, суддів і депутатів – парламентарій

Пленарне засідання Верховної Ради – відео

Карпунцов: Підготовка змін до Конституції свідчить про наближення кризи у владі

День Конституції: цікаві факти та історія становлення

Список Луценка: кого з нардепів генпрокурор хоче позбавити недоторканності