Ремонт дороги на Донеччині
Ремонт дороги на Донеччині 5 канал

Замість асфальту – місячні кратери: коли відремонтують аварійну трасу до Маріуполя

Читайте по-русски
За проєктом, нова траса "Маріуполь – Урзуф" має пролягати біля будинків мешканців Бурякової Балки – за 15 м від їхніх домівок

Понад 10 тис. мешканців приазовських селищ на Донеччині опинилися в дорожній пастці. Вже 4-й рік ділянка траси "Маріуполь – Урзуф", яка пролягає через Мелекіне, офіційно закрита через аварійність. Замість покриття тут суцільні вибоїни та зсуви. Дорожники кажуть, що ситуацію виправить будівництво об'їзної дороги. Проте трасу планують прокласти поблизу житлових будинків. Чи готові до такого компромісу місцеві – далі.

"Замість асфальту – місячні кратери". Так про ділянку траси "Маріуполь – Урзуф", яка пролягає через селище Мелекіне, нині жартують водії. Саме цією дорогою понад 10 тис. мешканців приазовських селищ можуть дістатися до Маріуполя. Та вже 4 рік через аварійний стан вона офіційно закрита. Проте водії легковиків наважуються їхати на свій страх та ризик, а от рух громадського транспорту – припинено.

В облавтодорі кажуть, щоб вирішити дорожнє питання, потрібно побудувати 4 км об'їзної дороги. За проєктом, нова траса "Маріуполь – Урзуф" має пролягати біля будинків мешканців Бурякової Балки. Але вони проти, адже побоюються що через великий транспортний потік їхні будинки почнуть руйнуватися.

Місцеві кажуть – нова траса пролягатиме за 15 м від їхніх дворів. Тож пропонують перенести будівництво. Дорожники від проекту відхилятися не планують. Об'їзну будуватимуть на ділянках, які раніше були продані під забудову. Ніни влада планує викупити їх у громадян.

"Гроші виділені на це, зараз ідуть переговори. Там дуже складна процедура землевідводу. Якщо ми вирішимо за цей рік усі питання з виділенням земельних ділянок, на наступний рік ми розпочнемо ремонтувати цю дорогу", – звітує керівник служби автомобільних доріг Донецької області Ігор Макогон.

А на цей рік у дорожників інші пріоритети – продовження ремонту траси "Маріуполь – Запоріжжя". Із початком війни на сході її називають "дорогою життя". Саме вона з'єднує прифронтовий Маріуполь з усією країною. Нині зведена у 70-х роках минулого століття дорога перебуває в аварійному стані, визнають в облавтодорі. Тож трасі надали статус національного значення і виділили кошти на її ремонт.

Капітальний ремонт траси розпочали торік. Цього року на черзі відновлення 15 км покриття.

"На Донецьку область, згідно з законом про держбюджет, Дорожній фонд, маємо забезпечення 600 млн грн. І також 600 млн грн маємо забезпечення на Запорізьку область. На наступний рік залишиться ще 120 км дороги для ремонту в наступному році в Запорізький області та невеликий шматок у Донецькій", – звітує керівник Державного агентства автомобільних доріг Славомир Новак.

Траса "Маріуполь – Запоріжжя" в межах Донеччини – 41 км завдовжки. Якщо роботи йтимуть за графіком, до кінця року в області державним коштом планують відновили 30 км цієї дороги.

Олена Уланова, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
Нефьодов про трансформацію ДФС: "На керівництво митниці чекає конкурс, аби позбутися найбільш одіозних"
Наступний матеріал
Український театр в Одесі на межі закриття – цього вимагають рятувальники
Loading...