5 канал

У Львові перевіряють на безпечність квест-кімнати: на що звертають увагу інспектори

Підприємців комісія не штрафуватиме, а в разі зауважень – складатимуть акти порушень

Квест-кімнати Львова почали перевіряти надзвичайники. Інспектують дотримання вимог правил техніки безпеки. Причиною рейдів стала нещодавня трагедія у Польщі. Там в одній із квест-кімнат у пожежі загинули п'ятеро дівчат. Вони не змогли вибратися з приміщення. Наскільки безпечні львівські квест-кімнати – дізнавалася Ірина Саєвич.

Львів'янка Юлія відвідує квест-кімнати щонайменше раз на місяць. Але зізнається, після трагедії у Польщі, ставиться до розваг обережніше.

"Я вже почала запитувати в адміністраторів квест-кімнат, чи є в них якісь засоби безпеки, і на моїй пам'яті лише один мав вогнегасник і запасний вихід. У решті кімнат нам казали "ми над цим працюємо", – розповідає львів'янка Юлія Малєєва.

"Є три ролі: капітан, лоцман і канонір. Канонір наводить приціл, капітан робить постріл. Канонір відстежує флот супротивника через віконечко", – працівник квест-кімнати розповідає про умови гри у морський бій. Саме з цього закладу розпочала роботу комісія, в яку увійшли рятувальники та представники влади. Перевіряють, чи є запасні виходи, вогнегасники, план приміщення і чи можуть працівники провести інструктаж із протипожежної безпеки.

"Об'єкт, в принципі, можна експлуатувати, єдині зауваження – це вже що стосується електробезпеки, для того щоб керівник провів ті чи інші заміри опороізоляції мережі і розпочав свою діяльність відповідно до чинного законодавства, зокрема подав свою декларацію відповідного суб'єкта про умови пожежної безпеки", – підсумовує головний інспектор відділу пожежної безпеки обласного ГУ ДСНС Микола Винярський.

У складі комісії з перевірок – представники районної влади, які паралельно перевіряють умови праці у закладах.

"Поки що недоліків не виявлено, суб'єкт зареєстрував свій бізнес відповідно до вимог діючого українського законодавства, а деталі ми вже будемо продовжувати вивчати", – прокоментував заступник голови Шевченківської районної адміністрації Львова Михайло Космина.

Сам підприємець каже: дерев'яні конструкції оброблені відповідним розчином проти займання, двері кімнат не зачиняють і проводять перед грою інструктаж.

"Хоча ми інструктуємо людей, щоб вони не брали із собою запальничок, таке, що може займатися, телефони вони лишають, але бувають випадки, що люди беруть, ми дивимося за ними через камери спостереження і якщо це видно, я заходжу і припиняю", – розповідає власник квест-кімнати Павло Гапоненко.

Підприємців комісія не штрафуватиме, а в разі зауважень – складатимуть акти порушень. Їхнє усунення буде на совісті власників.

Ірина Саєвич, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
Мешканці села на Черкащині змушені йти 5 км до найближчої зупинки: де подівся транспорт
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": мультиінструменталістка, співачка та композиторка Ірина Кульшенко в ефірі "5 каналу"
Loading...

Російська церква зникла повністю: в одному з районів Львівщини всі парафії перейшли до ПЦУ

У Львівській області потяг на смерть збив дівчину

У Львові почали демонтувати монумент радянським збройним силам: у чому складнощі

Знову трагедія у Львові: внаслідок отруєння чадним газом загинули двоє людей

ОУНівець, в'язень "Аушвіцу" та справжній патріот: у Львові попрощалися з Омеляном Ковалем

У Львівському підземеллі знайшли середньовічний меч