Квест-рум
Квест-рум 5 канал

Наскільки безпечними є квест-кімнати в Україні: перевіряємо на практиці

Більшість квест-румів перебувають у приватній власності та розташовані у підвальних приміщеннях. Тому ДСНС не має права перевіряти там пожежну безпеку

В Україні дедалі більше охочих перевірити свої навички та кмітливість у квест-кімнатах – закритому приміщенні із загадками. Відкрити двері та вийти з умовної пастки можна, лише правильно зрозумівши всі підказки. На початку січня в одній з таких кімнат у Польщі трапилася трагедія – під час пожежі загинули п'ять дівчат. Українські надзвичайники стверджують, що більшість квест-румів в Україні – нелегальні. Тож неможливо перевірити, наскільки безпечними вони є для відвідувачів.

Студентка Катерина вперше відвідала квест-кімнату ще торік. Відтоді ледь не щомісяця дівчина шукає відповіді на заплутані питання. І щоразу – в новому квест-румі. Єдине питання, на яке в Катерини немає відповіді – чи є в таких приміщеннях вогнегасники та аварійні виходи.

Дівчина зізнається – це її просто не цікавило: "У моєму ідеальному світі вогнегасники за замовчуванням є скрізь, і запасний вихід є скрізь. І у всіх будівлях, де є велике скупчення людей, у них є можливість вийти, якщо трапиться біда".

Лише в Києві більш як 100 квест-кімнат. Щоби з'ясувати їхній рівень безпеки, рушаємо до однієї з таких.

"Є система захисту, якщо є дим – вона сповіщає оператора, який слідкує за грою та вмикає сигналізацію. І є вогнегасники, вони в легкому доступі", – пояснює власник квест-кімнати Денис Семенюк. За гравцями увесь час пильнують оператори.

Утім в самій кімнаті вогнегасників немає: "У квест-кімнатах також часто грають діти, і вони намагаються випробувати все, що їм під руку попадеться. Тому вогнегасники зберігаються поряд з квест-кімнатою".

У іншій квест-кімнаті камер спостереження – вдвічі більше. До того ж, двері тут не зачиняють на замок, щоби відвідувачі могли вийти у будь-який момент. У кімнаті є ліхтарі, у яких нібито горить вогонь. У кімнаті операторів перевіряємо, як працюють камери та рації.

Невелика кількість квест-румів розташовані в торговельно-розважальних центрах. Переважна ж більшість – у підвальних приміщеннях, які перебувають у приватній власності. Через це ДСНС не має права перевіряти там пожежну безпеку.

Власники квест-румів, які не дотримуються загальних правил пожежної безпеки, ризикують потрапити за ґрати, попереджає адвокат Василь Мірошніченко: "Проблемою є те, що дуже багато організаторів таких розваг є незареєстрованими. Вони несуть в цьому випадку кримінальну відповідальність, і цивільну, в певних випадках – адміністративну. У випадку загибелі людей – тюремне ув'язнення загрожує".

Щоб безпечно провести час у квест-кімнатах, служба з надзвичайних ситуацій радить перевірити, чи є там вогнегасники, як працюють камери та динаміки, і куди тікати в разі реальної небезпеки.

Валерія Павленко, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
Маленький портрет війни на сході: в Нью-Йорку показали фільм-номінант премії "Оскар-2019"
Наступний матеріал
Сполох у соцмережі: в зоокутку при тернопільському храмі начебто замерзає лелека
Loading...

Столичні рятувальники вночі 2 години гасили масштабну пожежу – фото

Ніяка риба не варта життя: як не стати потопельником, виходячи на кригу

ЗМІ дізналися, ким є зниклий в Карпатах турист, якого досі шукають рятувальники

Відчайдухам краще утриматися: наскільки заметілі ускладнили подорожі до ОРДЛО

"Кидали авто та йшли пішки": в регіонах України сотні водіїв витягали із снігової пастки

"Люди залишали автівки і йшли пішки": наслідки потужних заметів на Дніпропетровщині та Запоріжжі