Протипожежна перевірка
Протипожежна перевірка 5 канал

Протипожежна перевірка на Харківщині: як інспектували заклад для дітей зі слабким зором – сюжет

Читайте по-русски
За 9 хвилин надвір встигли вивести усіх 200 людей, які перебували всередині. Розповідають: тренуються так раз на кілька місяців

Позапланові протипожежні перевірки навчальних закладів стартували на Харківщині. Інспекції розпочалися через трагедію в одеському коледжі. Надзвичайники мають перевірити півтори тисячі будівель. Одним із перших проінспектували навчальний комплекс для дітей зі слабким зором. Заклад розташований у старій будівлі з дерев'яними перекриттями. Чи безпечно дітям перебувати у цьому закладі, дізнавалася Оксана Нечепоренко.

Так розпочинається позапланова перевірка у навчальному закладі для дітей із проблемами зору. За легендою, загорілися речі у підвалі. Навчальний заклад розташований у будівлі, що належить до пам'яток архітектури. Споруда має дерев'яні перекриття, тож у разі пожежі вогонь може поширитися миттєво, кажуть рятувальники.

Під час евакуації важлива кожна секунда. Усі класи збираються на шкільному подвір'ї. Далі – обов'язкова перевірка, чи не забули когось у приміщенні.

"Коли почалася евакуація, у мене не було паніки, я одяглася, не хвилювалася, спокійненько акуратненько виходила через пожежну драбину", – каже школярка Ксенія Збітнєва.

За 9 хвилин надвір встигли вивести усіх 200 людей, які перебували всередині. Розповідають: тренуються так раз на кілька місяців. Дії відпрацьовують не лише вдень, а й уночі, адже діти з вадами зору тут перебувають цілодобово.

"Окремим дітям, які абсолютно не бачать, погано орієнтуються, допомагають, окрім вчителя, і старшокласники з органів учнівського самоврядування. Це система роботи школи", – наголошує директор УВК ім. Короленка Олександр Бєлоусов.

Далі відпрацьовувати дії беруться надзвичайники. Умовну пожежу гасять три обслуги та машина з автодрабиною. У задимленому приміщенні рятувальники використовують тепловізори. За 7 хвилин умовне займання ліквідовано. Пожежну безпеку навчального закладу оцінили на добре. Та без недоліків не минулося.

"Стіни обшиті пластиком, що забороняється правилами пожежної безпеки в Україні. Що стосується вогнегасників, пожежної сигналізації – це все в наявності. Плани евакуації я теж побачив", – зазначив начальник управління ГУ ДСНС у Харківській області Сергій Колосовський.

Перевірки навчальних закладів на Харківщині триватимуть до кінця року.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Рада продовжила дію закону про особливий статус Донбасу
Наступний матеріал
Мінський пакет не священний, але чинна влада так і не запропонувала альтернативи – Порошенко
Loading...

Пожежа в коледжі Одеси: під уламками конструкцій будівлі знайшли тіло жінки

Половина шкіл і дитсадків Києва не обладнані протипожежною сигналізацією – ДСНС

Зеленський доручив перевірити пожежну безпеку в усіх лікарнях, школах та ВНЗ

Раді пропонують значно збільшити покарання за спалювання сухого листя

Український театр в Одесі на межі закриття – цього вимагають рятувальники

Вогнеборці перед Великоднем проінспектували храми Львівщини – виявили тисячі порушень