Земельний пресмарафон
Земельний пресмарафон 5 канал

Земельний прес-марафон: урядовці пояснили, як відбуватиметься продаж землі – включення

Читайте по-русски
Найбільше пресу цікавили питання продажу землі іноземцям та кількість гектарів в одні руки. Однозначної відповіді посадовці не дали

Тригодинний прес-марафон, присвячений закону про ринок землі, влаштували за ініціативи Кабміну. Представники міністерств, чиновники та депутати відповідали на тематичні запитання. При цьому поспілкуватися зі спікерами могли і регіональні журналісти – за допомогою відеозв'язку. Слухав прес-марафон і кореспондент "5-го" Петро Троць.

Найбільше пресу цікавили питання продажу землі іноземцям та кількість гектарів в одні руки. Однозначної відповіді посадовці не дали.

"Про ніякі 200 га в одні руки не може бути мови. Такого точно не буде. Чи купуватимуть землю іноземці? Президент сказав, що це вирішать українці на референдумі", – зазначив "Слуга народу" Микита Потураєв.

"Я чув, що йдеться про 10-20 гектарів. Це не означає, що це остаточне рішення, поки ведуться такі розмови", – повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

"Якщо селянин вирішить продати землю, то це може бути лише з дотриманням трьох ключових моментів: перше – такі угоди здійснюються лише нотаріально, друге – така угода може бути здійснена за ціною, не меншою нормативно визначеної вартості на час продажу, третє – якщо ділянка обтяжена договором оренди, то продати таку землю можна буде тільки орендарю", – пояснив уповноважений президента із земельних питань Роман Лещенко.

Нагадаємо, сьогодні роботу Ради зупинили представники "Батьківщини" та "Опозиційної платформи – за життя", заблокувавши трибуну. Між лідеркою "Батьківщини" та спікером виникла активна дискусія щодо законопроєкту про ринок землі.

Депутати від ОПЗЖ у ложі уряду розгорнули банер із написом "Не дамо розкрасти землю!". Напередодні, під час погоджувальної ради, Юлія Тимошенко закликала керівництво Верховної Ради зняти з розгляду три законопроєкти про ринок землі, дерегуляцію у сфері земельних відносин та електронні земельні торги. Але цю пропозицію не підтримали.

 

 

 

Попередній матеріал
"Війна, якої не було": видавництво "Фоліо" передало серію книжок до бібліотеки НЮУ
Наступний матеріал
Наслідки пожежі в коледжі: на Одещині чотири школи закрили на вимушені канікули
Loading...

Арахамія заявив, що "Батьківщина" і ОПЗЖ блокували трибуну не через ринок землі

Розстрочка, крапельне зрощення, перероблення: економіст розповів, що потрібно майбутньому ринку землі

Потерпілі і десятки затриманих: що відбувається в центрі Києва

"Турборежим переходить у режим-віджим": чому люди перекривали траси на Харківщині та Хмельниччині – відео

Без доступу іноземців земля буде дешевою – Милованов

Має йти на користь дрібним та середнім фермерам: у "ЄС" пояснили, яку земельну реформу підтримає фракція