Презентація книг
Презентація книг 5 канал

"Війна, якої не було": видавництво "Фоліо" передало серію книжок до бібліотеки НЮУ

Читайте по-русски
Написані книги – це справжня історія війни

Видавництво "Фоліо" передало до Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого серію книжок на воєнну тематику. Також були присутні і автори книг. Більшість з них – колишні військовослужбовці, які стали письменниками.

"Піаніст" – такий позивний був у Ігоря Михайлишина на фронті. Обрав собі таке псевдо, бо з дитинства захоплюється музикою. На піаніно грав на Майдані під час Революції Гідності, а згодом – і в зоні бойових дій, куди пішов добровольцем.

"Влаштовували такі імпровізовані концерти. Кожен грав, що міг", – згадує письменник та ветеран російсько-української війни Ігор Михайлишин.

Ігор пройшов бої за Попасну, Лисичанськ та Мар'їнку. У полон на 115 днів потрапив після виходу з Іловайська. У своїй дебютній книзі "Танець смерті: щоденник добровольця батальйону Донбас" описує бойовий шлях і згадує побратимів. Назва книги співзвучна з однойменним твором Ліста – "Танець смерті", та символізує війну і боротьбу добра і зла.

"Мені вдалось запам'ятати багатьох друзів, які загинули. Як вони поводилися, їхні жарти, спілкування разом з ними. Я намагався їхні образи передати в книжці, щоб вони жили і на папері", – розповідає письменник, ветеран російсько-української війни Ігор Михайлишин.

Пережите і побачене не давало спокою, і тоді Ігор вирішив писати.

Презентація книг
Презентація книг5 канал

"Дуже важко було писати саме про "зелений коридор", коли ми виходили.Тому що тоді були надзвичайно важкі емоції, коли рятуєш побратимів, намагаєшся відбити атаку, мертві тіла складали до купи і потрібно було це все ще раз пережити", – каже письменник та ветеран війни Ігор Михайлишин. 

Разом з Ігорем передає свої книги до бібліотеки і Роман Зіненко, колишній морський піхотинець та доброволець батальйону "Дніпро-1". Він був серед тих, хто в серпні 2014 опинився в пеклі Іловайська.

"Я почав працювати над загальною хронікою іловайських подій. Я почав спілкуватися з побратимами з дуже багатьох підрозділів. І зрештою з'явилася, протягом двох років я працював над цією роботою, з'явилася "Хроніка Іловайської трагедії: війна, якої не було", – розповідає про створення книги письменник та ветеран російсько-української війни Роман Зіненко. 

Сотні інтерв'ю з побратимами. Роман хотів відтворити не лише те, що бачив на власні очі, а всю картину Іловайської трагедії.

"До хроніки увійшли спогади бійців, від рядового до полковників, з більш ніж 25-ти
підрозділів. У ній згадано близько семисот учасників тих подій", – розповідає письменник та ветеран російсько-української війни Роман Зіненко. 

Презентація книг
Презентація книг5 канал

Роман по краплинах збирав свідчення очевидців та перевіряв усе сказане ними.

"Для мене це була просто хвороба, це мене не залишало, це мене руйнувало зсередини. Я не міг про це мовчати, це було бажання зрозуміти самому і показати багатьом іншим, що відбувалось насправді. І це змушувало мене шукати, спілкуватись, перевіряти, складати", – хотів донести до читача правду письменник та ветеран Роман Зіненко.

За словами головного редактора "Цензор.нет" Юрія Бутусова: "Це перший приклад, коли учасник бойових дій сам створив історичне дослідження. Тобто, книга "Війна, якої не було" – це про такий, найбільш утаємничений фрагмент війни".

Як боролися і як помирали сотні бійців. Якою жорстокою була смерть і яка могутня воля була в українських воїнів. У книзі "Війна, якої не було" названі сотні імен. Це справжня історія війни.

Презентація книг
Презентація книг5 канал

"Я бачу, тема не розкрита, про дуже багатьох ще не згадано. 700 осіб, за моїми приблизними підрахунками, це лише кожен третій, про кого згадано, тобто дві третини учасників ще лишаються невідомими", – каже письменник та ветеран війни Роман Зіненко.

Першими читачами таких книжок стають військові та волонтери. Утім, видавці зазначають, аудиторію потрібно збільшувати. Адже кожен має усвідомити те, що з нами трапилось, і що війна й досі триває.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева "5 канал"

 

Попередній матеріал
Бізнес на Донбасі: хто допомагає мешканцям прифронтових територій відкривати власну справу
Наступний матеріал
Земельний прес-марафон: урядовці пояснили, як відбуватиметься продаж землі – включення
Loading...

Надихають боротися далі: у Харкові презентували збірку революційних пісень 1917-1921 років

Нові ґаджети та краєвиди Києва: що було на презентації від Apple – короткий огляд

Гастротуризм та міждержавні зв'язки: українсько-французький фільм "Смачного" презентували у Києві

Джордж Мартін написав сценарій для гри Elden Ring

Компанія Apple замість гаджетів презентувала нові сервіси

Штурвал замість керма та фари з 3D-ефектом: з'явився найменший електричний кабріолет Smart Forease +