Кіно
Кіно 5 канал

"Шкільне Реаліті-2": як харківські юні режисери знімали кіно про школу

Читайте по-русски
Необхідний одяг шукали у шкільному гардеробі

Саме з цієї червоної кнопки починається серія про життя в харківській школі №13. Ця божа корівка живе в кабінеті директорки. Такий сценарний хід придумали діти. Саме вони запропонували взяти участь у навчальному проекті "Шкільне реаліті-2".

"Ми спочатку думали, що вчитель, він же мудріший, сяде, напише, щось я підкажу, а діти це не сприйняли. І вони зробили так, як вони це бачать. Тому тут, я думаю, гарна така ідея розкрити талант і позицію кожної дитини", – каже директор Харківської санаторної школи №13 Галина Михайленко.

Зі своєю ідеєю школярі пройшли відбір і стали учасниками проекту. Після – отримали необхідну для зйомок апаратуру та завдання – зробити серію про точні науки.

Найважче було працювати однією командою – зізнаються шкільні сценаристи. Усі чернетки вели в групі та інтернеті. Єдину ідею обирали серед десятка пропозицій.

"Ідея сценарію показати, як за допомогою систем освіти, як за допомогою приладу, який ми у кінці винайшли, можна допомогти зробити чиєсь життя кращим", – розповідає головний сценарист Анна Сорокіна. 

Шкільні коридори та класи перетворилися на знімальні майданчики, учні стали акторами та операторами. За сценарієм, вони винайшли машину часу, чарівні якості якої допомагали одноліткам та дивували вчителів.

Кіно
Кіно5 канал

Втілити в життя задум школярів вчителька Ірина Семенюк погодилася одразу. Вона ж допомогла з головним аксесуаром – капелюшком.

"Прибратися треба, причепуритися, то ж таке діло. Секонд хенд, треба було – пішли купили і працювали в ньому", – згадує підготовку викладач фізкультури та малювання Ірина Семенюк.

За костюмерів у проекті – дві п’ятикласниці – Марійки. Дівчата добре знаються на костюмах. Необхідний одяг шукали у шкільному гардеробі.

Мета проєкту – виявити творчий потенціал учнів. Оксана Петегирич, яка відповідала за організацію групи, упевнена – вона вже досягнута.

Кіно
Кіно5 канал

"Деякі діти розкрилися для мене по-новому. Вони подорослішали, оце спільна дія поєднала їх і розкрила нові якості", – переконана викладач англійської мови Оксана Петегирич. 

Школярі зняли та змонтували серію за тиждень та розмістили для перегляду та оцінок на сторінці проекту в Ютубі. У конкурсі змагаються ще півсотні шкільних команд з різних регіонів України.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Знімають з машини бампер і завозять, як після аварії – Нефьодов про "обхідні" схеми на митниці
Наступний матеріал
Епідемія коронавірусу: міністр Аваков розповів подробиці евакуації українців з Уханю
Loading...

Скандальна заява продюсерки "1+1" про українську мову – реакція акторів та прорив у кіно

Розкол у "СН" через російське кіно та чому за плівками Труби і Вовка ніхто не сидить – "ІнфоДень"

Гостросюжетний кримінальний бойовик про галицьких підпільників 30-х років – у прокат виходить фільм "Екс"

"Покажу брудним путінофілам, хто тут господар!": жартівливий ролик з обличчями відомих акторів набуває популярності

"Віддана": екранізація бестселера Софії Андрухович виходить у широкий прокат – сюжет

BAFTA Awards: оголошено список номінантів – "Джокер" у лідерах