Кадри з Євромайдану
Кадри з Євромайдану 5 канал

У ДБР хочуть скасувати закон про амністію учасників Майдану: що це означатиме

Читайте по-русски
Адвокати родин Героїв Небесної Сотні заявляють, що треба ухвалити новий закон про заочне провадження

Щоби розблокувати слідство у справах Майдану, треба ухвалити закон про заочне провадження, кажуть адвокати родин Героїв Небесної Сотні. І скасувати закон про амністію майданівців, додають у ДБР. Ініціативу ДБР підтримує Андрій Портнов, майданівці ж готують під відомством акцію протесту. Кореспондентка "5 каналу" Ірина Шевченко далі.

Росія почала війну тут. Досі багато підозрюваних у розстрілах на Інститутській переховуються на території Російської Федерації.

Адвокати родин Героїв Небесної Сотні заявляють – для завершення слідства потрібно ухвалити новий закон про заочне провадження. Адже дія попереднього, за яким за державну зраду засудили президента-втікача Віктора Януковича, закінчилася.

"Ми підготували проєкт цих змін більш ніж два роки тому. Зараз звертаємось до різних груп, які ніби то над цим теж працюють, я маю на увазі владні", – заявив Віталій Титич, адвокат родин Героїв Небесної Сотні.

Голова парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський каже, "слуги" вже зареєстрували такий законопроєкт.

"Нашим членом комітету був зареєстрований такий законопроєкт, 2164, він зараз підтриманий комітетом і, власне, очікує на розгляд, на перше читання", – розказав Денис Монастирський, депутат "Слуги народу".

Підтримують зміни і в Державному бюро розслідувань.

"Державне бюро розслідувань ініціювало законодавчі зміни, які якраз і дозволять притягнути всіх винних осіб до відповідальності. В тому числі тих, хто зараз переховується за кордоном", – повідомила Ірина Венедіктова, т.в.о. директора ДБР.

Також, за словами чільниці ДБР, щоби завершити слідство, необхідно скасувати закон, який забороняє переслідувати майданівців. Його ухвалили 21 лютого 2014 року. Документ не дозволяє притягати до відповідальності учасників Революції Гідності за їхні дії під час Майдану. Але їх можна залучати до слідства та судових процесів як свідків і потерпілих.

"Це той, що діє сьогодні. Було вбито 78 мітингувальників і 13 правоохоронців. З точки зору справедливості, ми мусимо пам'ятати і про 13-х загиблих правоохоронців, які виконували наказ", – заявила Венедиктова.

На цю заяву відреагував чиновник адміністрації Віктора Януковича Андрій Портнов, якого називають ініціатором поновлення переслідувань майданівців.

Позиція Андрія Портнова
Позиція Андрія Портнова5 канал

Така ініціатива є частиною російського сценарію, впевнений учасник Революції Гідності Дмитро Жмайло.

"Скасування цього закону, як і інші схожі кроки, відбуваються повністю в російському наративі. Вони можуть призвести тільки до хвилювань, вони можуть призвести до суспільного збурення", – вважає Дмитро Жмайло, учасник Революції Гідності.

Кадри з Євромайдану
Кадри з Євромайдану5 канал

Як далі розгортатимуться події, залежатиме від реакції громадянського суспільства, додає Дмитро.

"Від нашої оперативної реакції, злагодженості наших дій і здатності об’єднуватися навколо конкретних викликів і залежатиме, чи ця політика окремих осіб буде реалізована, чи ми все таки знайдемо в собі сили переломити ситуацію", – сказав Дмитро Жмайло.

Реакція не забарилася. У понеділок, 24 лютого, "Рух опору капітуляції" скликав під ДБР акцію проти скасування закону про недопущення переслідування майданівців.

Ірина Шевченко, Олексій Іванченков, Микола Довгий, "5 канал"

Попередній матеріал
У "СН" метушаться навколо закону про мову через побоювання втратити електорат – політексперт
Наступний матеріал
На облаштування протипожежної сигналізації в усіх школах Чернівців потрібно 50 млн грн – сюжет
Loading...

Революція Гідності: унікальні кадри з іншого боку барикад – пропаганда ФСБ і втеча можновладців

Під ОП закликають розслідувати вбивства на Євромайдані – озвучили три вимоги до Зеленського

Революція Гідності: унікальні кадри з іншого боку барикад – російська зброя та медалі для силовиків

"Проросійські політичні сили прагнуть переписати історію подій на Майдані у вигідному для агресора контексті" – В'ятрович

Депутати вимагають скликати позачергове засідання для ухвалення заяви щодо Революції Гідності – подробиці

Революція Гідності: унікальні кадри з протилежного боку барикад – чому силовики приховували свої звання