Ірина Венедіктова
Ірина Венедіктова detector.media

Очільниця ДБР виступила за скасування амністії для активістів Майдану

  Читайте по-русски
  За словами Венедіктової, закон про недопущення переслідування учасників Революції Гідності заважає розслідувати справи Майдану

  Очільниця Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова вважає, що необхідно скасувати закон про амністію учасникам Революції Гідності. Про це вона розповіла в інтерв'ю виданню LB.ua.

  За її словами, дія закону "Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України" від 2014 року суперечить Кримінально-процесуальному кодексу.

  "Якщо ми хочемо справедливого і чесного розслідування, то цей закон треба скасувати. Крім того, ми розробили законопроєкт про заочне засудження, який було направлено всім головам фракцій та Денису Монастирському (голова комітету ВР з питань правоохоронної діяльності – ред.). Дуже сподіваємось, що депутати його підтримають. Оскільки далі ми не можемо рухатися. Я розумію, що цю ініціативу не підтримає широке коло осіб, оскільки заочне засудження стосуватиметься всіх… Але без цього, повторюсь, рухатися далі (у справах Майдану – ред.) неможливо", – заявила Венедіктова.

  Цей закон, за її словами, перешкоджає "об'єктивному розслідуванню вбивств правоохоронців".

  "Було вбито 78 мітингувальників і 13 правоохоронців. З точки зору справедливості, ми мусимо пам'ятати і про 13 загиблих правоохоронців, які виконували наказ. Якщо накази були злочинними, потрібно притягнути до відповідальності тих, хто їх віддавав", – наголосила т.в.о директора ДБР.

  Нагадаємо, 13 грудня журналісти "Слідство. Інфо" оприлюднили докази, що Бабіков – нещодавно призначений першим заступником голови ДБР – неодноразово представляв інтереси президента-втікача Віктора Януковича в суді.

  Попередній матеріал
  Двоє українців з лайнера Diamond Princess одужали після коронавірусу – Радуцький
  Наступний матеріал
  "Провели кілька днів у карантині": китайський режисер і його сім'я померли від коронавірусу
  Loading...